Just Escape 1.0.0 (Android)

Just Escape

Just Escape
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    122

  • ÜRETİCİ

    Inertia Software

Just Escape oyunu, Android akıllı telefon ve tabletlerde oynayabileceğiniz kaliteli ve ücretsiz bir adventure oyunu olarak karşımıza çıktı.

Mobil cihazlarda adventure yani macera-bulmaca oyunlarıyla karşılaşmak oldukça zor. Zira bu oyun türü biraz oynaması ve hazırlaması meşakkatli olduğu için üreticiler genellikle kolaya kaçıyor ve daha basit platform oyunları hazırlıyorlar. Ancak Just Escape bu türde hazırlanmış başarılı oyunlardan birisi olarak karşımıza çıktı ve Android işletim sistemindeki büyük bir açığı kapattı diyebiliriz.

Oyunu oynarken bazı bölümlerde bir ortaçağ kalesinde kendinizi bulabiliyor, bazen ise uzaya çıkabiliyorsunuz. Bölümlere göre değişen temalar sayesinde oyunun oldukça renklendiğini söyleyebilirim. Bulunduğunuz odadan çıkabilmek için odadaki tüm ayrıntıları incelemeli, böylece sizi çözüme götürecek önemli noktaları tespit etmelisiniz.

Bulduğunuz eşyalar, karşılaştığınız bulmacalar ve diğer tüm detaylardan faydalanarak odadan çıkabildiğinizde bir sonraki bölüme de geçebiliyorsunuz. Oyunun göze çok güzel gelecek bir grafik düzenine sahip olması, bulmacaların zorluğunun ayarında olması ve ses öğeleri sayesinde atmosfere dahil olmak da bir o kadar kolay. Tabletlerde oynandığında büyük ekranın avantajı hissediliyor fakat akıllı telefonlarda rahatsızlık verdiğini ya da zorlaştığını söylemek mümkün değil.

Oyundaki amacımız bulunduğumuz yerlerden kaçmak olduğu için merak duygunuz ve heyecanınız da bir an olsun dinmeyecektir. Eğer adventure türündeki oyunlara meraklıysanız oyuna bir göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR