Kurban Rehberi

Kurban Rehberi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kurban Rehberi, kurban hakkında merak edilenlerin bir araya toplandığı oldukça kapsamlı bir dini uygulamadır.

Kurban Rehberi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm Müslümanları kurban konusunda bilgilendirmek amacıyla hazırladığı bir dini uygulamadır. “Hangi hayvanlar kurban edilir?”, “Kurban niçin kesilir?”, “Teşrik tekbirleri ne zaman, nasıl getirilir?”, “Kurban eti kimlere, nasıl dağıtılır” ve daha onlarca soruya yanıt bulabileceğiniz uygulamayı hem akıllı telefon hem de tabletinizde kullanabilirsiniz.

Diyanet İşleri’nin Kurban Rehberi uygulaması, Kurban hakkında merak ettiğiniz her şeye ulaşabileceğiniz oldukça kapsamlı bir mobil uygulama. Kurbanın önemi, çeşitleri, kesim şekil ve kesim yerleri, dağıtımı, kurban edilebilen hayvanlar gibi aklınıza takılan tüm soruların cevabı bu uygulamada. Ayrıca kurban satılan yerleri öğrenebilir ve online kurban bağışında bulunabilirsiniz. Nadir kılındığından kolaylıkla unutulabilen Kurban ve Ramazan Bayramlarının nasıl kılındığını öğrenebilirsiniz. Tabii ki Kurban bayramının olmazsa olmazı “Teşrik Tekbirleri” hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Animasyonlu arka plan görseli ile süslenmiş ana menü ile bizleri karşılayan uygulama o kadar sade tasarlanmış ki, menülerde kaybolmadan aradığınız bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Hem kurban kesenlere hem de kesenlere yönelik hazırlanmış uygulamada kurban ile ilgili makaleler de paylaşılıyor.

YORUMLAR