Little Inferno 1.2.1 (Android)

Little Inferno

Little Inferno
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Little Inferno, Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir beceri oyunudur.

Little Inferno, Android cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz farklı ve orijinal bir oyundur. World of Goo'nun yapımcıları tarafından geliştirilmiş olan oyun, bugüne kadar duyacağınız en enteresan oyunlardan bir tanesi.

Facebook'ta ineklerin üzerine tıklayarak oynadığınız çiftlik oyunlarına bir eleştiri olarak doğmuş olan oyun, bu tarz oyunlardaki tıkla-bekle, beklemek istemiyorsan para öde mantığına karşı ortaya çıkmış. Fakat daha sonra binlerce oyuncu tarafından sevilerek benimsenmiş.

Little Inferno'da aslında tek amacınız bir şeyleri ateşe atıp yakmak. Bir şöminenin önünde oynadığınız oyunda tek amacınız elinizdeki şeyleri şöminede yakmak. Bunun için para mı verilir diye düşünüyor olabilirsiniz fakat oyun bundan ibaret değil.

Oyuna ilk başladığınızda sizi oyunun nasıl bir şey olduğunu anlatan bir mektup karşılıyor. Ardından diğer her şeyi olduğu gibi bu mektubu da yakabiliyorsunuz. Oyun, bunu bile memnun edici bir hale getiriyor çünkü grafikler, ses efektleri, fizik motoru, gerçekten bir şeyleri yakıyormuşsunuz hissi veriyor.

Yani aslında bir futbol oyununda topa vurmak veya hayatta kalma oyununda ateş etmek nasıl eğlenceliyse bu oyunda da bir şeyleri yakmak bir süre sonra size eğlenceli geliyor. Oyunda bir katalog var ve yakmak istediklerinizi  seçiyorsunuz. Bir süre bekledikten sonra o eşya geliyor.

Her yaktığınız eşya size para kazandırıyor ve böylece daha fazla eşya alabiliyorsunuz. Örneğin kombinasyonlar yaptığınızda yani birden fazla eşyayı bir arada yaktığınızda beklenmedik animasyonlar ortaya çıkıyor ve çok daha fazla para kazanabiliyorsunuz. Daha sonra da bu paralarla yeni eşyalar satın alıyorsunuz.

Kısacası enteresan bir oyun olan Little Inferno, bir şeyler yakma isteğinizi açığa çıkartacak türden ve indirip denemenizi tavsiye ediyorum.