Number Link

Number Link
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Number Link, farklı renkte rakamları birbiriyle bağlamanız gereken zorlu bir Android bulmaca oyunu.

Number Link, Android tabanlı telefon ve tabletinize ücretsiz indirip oynayabileceğiniz ufak boyutlu ve eğlencel bulmaca oyunlarından biri. Aynı renkte rakamları birbiriyleriyle bağlamaya çalıştığımız oyunda özene bezene hazırlanmış, çok basitten oldukça zora doğru giden 800 seviye bulunuyor. Hızlıca geçtiğimiz bölümlerin yanında üst üste sil baştan oynattıran bölümlerle karşılaştığımız renkli bulmaca oyununu kafa yoran oyunlardan hoşlanan herkese tavsiye ederim.

Number Link aslında Flow Free oyunundan esinlenerek hazırlanmış. Flow Free’de bildiğiniz üzere farklı renklerde noktalar karşımzıa çıkıyor, aynı renkte olanları birbiriyle eşleştirmek için çaba sarf ediyorduk. Bu oyunda da amacımız renkli rakamları birbiriyle buluşturmak. Süre sınırının bulunmadığı oyunda (Bu mod bence kesinlikle olmalıydı.) zorluk seviyesi arttıkça daha detaylı tabloyla karşılaşıyoruz. Rakamlar artış göstermese de daha dolambaçlı yollardan bulmacayı çözmemiz gerekiyor. En kolay modda oynamaya seçersek 5x5 hemen biten bir tabloda başlıyoruz. En uzun süren oyun ise 16x16 tablodan oluşuyor. Ancak beynimizi daha fazla zorlayan en uzun tabloyu içeren oyun kilitli olarak geliyor ve gerçek para ile ödeme yapmadan açamıyoruz. Zorluk seviyesinin zigzag ve klasik seçenekleri bulunuyor ki bunlar arasındaki farkı anlayabilmeniz için daha karmaşık tablolarda oynamanızı öneririm.

Oyundaki amacımız her ne kadar rakamları birbirlerine bağlamak olsa da ilerleyen bölümlerde bunun böyle olmadığını anlıyoruz. Çok büyük bir tabloda oynadığımız vakit hem rakamları eşleştirmemiz hem de tabloda boş bir alan bırakmamız gerekiyor. Çözmekte zorlandığımız tablolarda doğrudan çözüm yolunu gösteren ipucundan yararlanabiliyoruz. Ancak bu ipucundan sadece 4 kez yararlanabiliyoruz sonrasında yine para ödememiz gerekiyor.

Number Link, beyni zorlayan bulmaca oyunlarından keyif alanlar için tavsiye edebileceğim bir Android oyunu.

YORUMLAR