Oceans & Empires 1.1.3 (Android)

Oceans & Empires

Oceans & Empires
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Oceans & Empires, Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlarda çalışan bir strateji oyunudur.

Oceans & Empires, Android telefon ve tabletler üzerinde oynanabilen bir strateji oyunudur. 

Oceans & Empires, temelde daha önce gördüğümüz oyun mekaniklerini kullanıyor. Fakat bu oyun mekaniklerini kendine göre yorumlayan oyun, en nihayetinde ortaya eğlenceli bir iş çıkarmayı başarıyor. Mezkur mekanikler, inşa, savaş ve keşif olarka üç sınıfa rahatça ayrılabiliyor. Bunlardan ilkinde amacımız kendi merkezimi ya da şehrimizi inşa etmek, geliştirmek. Bunun için şehirde bulunan binalar için para harcıyor ve seviyelerini yukarıya çıkarmaya çalışıyoruz. Binalar ne kadar yüksek seviyelere çıkarsa, oyuncular olarak kazanımlarımız bir o kadar daha artıyor. 

Keşif kısmı ise oyunun haritası diyebiliriz. Bu harita sayesinde savaşacak ve ganimet elde edilecek yerleri görebiliyoruz. Çevremizde hem bizim gibi farklı oyuncular hem de yapay zekanın yönettiği adalar bulunabiliyor. Gücümüze göre birini seçtikten sonra saldırıyor ve işin savaş kısmına geçiyoruz.

Savaş kısmı da oyunun en eğlenceli kısmı ve gerçek stratejinin başladığı yer. Sahip olduğumuz gemilerin türlerine ve özelliklerine göre sıralıyoruz. Ardından düşmanın gemilerine bakarak, en kolay şekilde nasıl galip gelebiliriz onu hesaplıyor ve savaşa başlıyoruz. Oyuna dair daha ayrıntılı bilgiler ise aşağıdaki videoda.

YORUMLAR