OnLive
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  İngilizce

 • TOPLAM İNDİRME

  3,270

 • Üretici

  OnLive Inc.

Onlive, 2009 yılında tanıtılan ve 2010 yılında abonelik sistemi ile yayına giren, Android tabletinize yükleyebiliceğiniz bir uygulama ile şu anda 50'den fazla oyun firmasının oyunlarının bulut üzerinden oynanmasına olanak tanıyan patentli

NOT: OnLive yayından kaldırılmıştır, aynı kategori altındaki benzer yazılımlara bu bağlantıyı kullanarak göz atabilirsiniz:

http://oyun.tamindir.com/windows/oyun-araclari/

Onlive sistemi, oyunların uzak bir bilgisayarda saklandığı, tablet bilgisayarınıza yüklediğiniz bir uygulama aracılığı ve internet bağlantı hızınıza göre bulut üzerindeki sisteme bağlanarak oyunları kendi bilgisayarınızdaymış gibi oynamanıza olanak vermektedir. İster deneme sürümlerini oynayın, isterseniz sunduğu 3-7gün ve sınırsız oynama seçeneklerinden uygun olan paketi satın alarak, oyuna kaldığınız yerden devam edin.

2009 Oyun Geliştiricileri Konferansında tanıtılan sistem, 2010 yılında aylık alınan belli bir ücret karşılında yayına girdi. 7 Aralık 2010 itibariyle Amerikan Patent Kurumundan Online Bilgisayar Oyunu sistemi patentini almıştır. Aşağıda yer alan bir tablet bilgisayarınız varsa ve minimum internet bağlantınız yeterli ise bulut oyun sistemine bağlanarak oyunları oynayabilirsiniz. Oyun başlama ekranı geldiğinde patentli sistemin ne kadar başarı ile işlediğini görebilirsiniz.

Arena Bölümü: Sisteme girdiğiniz anda dünya üzerinde bu sisteme bağlanıp oyun oynayan kişileri izleyici olarak oyunlarına konuk olabilirsiniz.

Profile Bölümü: Onlive sistemine kayıt olduğunuz bilgileri değiştirmek, facebook hesabınızla senkronizasyonunu sağlamak için hazırlanmış bölüm.

Marketplace Bölümü: Oyunların belli kategorilerde listelendiği ve satın alma yada deneme sürümünü oynamanız için gerekli bilgilerin sunuldu ana ekran.

Showcase Bölümü: Duyuruların listelendiği ilgili bölüm. Aynı bölümü sitesinde de sunmakta.

Onlive ikonu: Ayarlar bölümü.

My Games bölümü: Satın aldığınız yada süresini uzatacağınız oyunların listelendiği bölüm.

Last Played bölümü: Son oynadığınız oyunu size gösterir.

Brag Clips bölümü: Oyuncuların oyunlardan veya kendi çektikleri kısa videoları listeledikleri bölüm.

Friends bölümü: Facebook hesabınız ya da e-posta hesabınızdan arkadaşlarınızı arayabilir yada istek gönderebilirsiniz.

 

Genel özellikleri:

 • Onlive sitesine girerek kayıt olmanız gerekmektedir.
 • Android 2.3 ve üzeri sürümleri destekler. Android 3.1 sürümünde Wi-Fi controller gerektirir.
 • Oyunlar 720p'ye kadar destek sağlar.
 • En az 5mbit internet hızı önerilmekte.
 • Take-Two, Ubisoft, Epic Games, Atari, Codemasters, THQ, Warner Bros., 2D Boy, Eidos Interactive dahil 50'den fazla oyun üreticisi ile anlaşması bulunmaktadır. 
 • Onlive mağazasından satın alabileceğiniz joystick ve TV'ye bağlanabilen adaptör cihazını sayesinde televizyon ekranında oyun keyfi.

Desteklediği Tablet Bilgisayarlar:

* Acer: Iconia Tab A500, Liquid Metal, Picasso
* ASUS: Eee Pad Transformer
* HTC: Desire, Droid, Evo, Evo 3D, Evo 4G, Evo View, Flyer, G2, Incredible, Jetstream, Nexus One, Rezound 4G, Sensation, Sensation 4G, Sensation XL, Thunderbolt
* LG: Optimus 2X
* Motorola: Atrix, Droid Bionic 4G, Droid Rarz 4G, Droid 2, Droid X2, Photon 4G, Xoom
* Samsung: Galaxy Nexus, Galaxy S, Galaxy S II 4G Galaxy Tab
* Sony Ericsson: Xperia PLAY (including game controller), Tablet S
* Toshiba: Thrive

YORUMLAR