Pirate Escape 1.0 (Android)

Pirate Escape

1.0
Pirate Escape
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pirate Escape, kaçırılan bir korsana yardım etmeye çalıştığınız bir Android oyunu.

Pirate Escape, Karayipler’deki en başarılı mürettebata sahip olan deneyimli bir korsanın kaçırılması sonrası macerasını konu alan bir Android oyunu. Gemiden ıssız bir adaya getirildiğimiz oyunda farklı mekanlar görebildiğimiz 10 bölüm ve satın alımda açılan ekstra bölümlerle karşılaşıyoruz.

On yıldır Karayip Denizinde yağmalama yapan bir korsan, günlerden bir gün mürettebatının ihanetine uğrar ve bir zindana hapsedilir. Issız bir adanın ortasında kaçması oldukça güç bir yerde tutulan kaptanımıza tek bir kişi yardım edebilir: Biz.

Korsan filmlerinden aşina olduğumuz müzikler eşliğinde oynadığımız kaçış oyununda öncelikle hapsolduğumuz zindandan kaçmaya çalışıyoruz. İlk bölüm olduğu için bir yardımcınız var ve hangi noktalara dikkat etmemiz ve bulduklarımızı nasıl kullanacağımızı söylüyor. Diyaloglar İngilizce olduğundan anlamayabilirsiniz ancak sorun değil. Çünkü nesnelerin bulunduğu noktalar ışıkla belirtiliyor ve oyuna alıştıktan sonra dil sorun olmaktan çıkıyor.

Oyun oynanış olarak diğer kaçış oyunlarından biraz farklı. Bulduğunuz objeleri tek başına kullanamıyorsunuz; mutlaka başka bir objeyle birleştirip öyle kullanmanız gerekiyor. Örneğin; şifreyle korunan bir sandıkta bulunan anahtara ulaşmak için farklı objeleri birleştirerek ışığı yakıyor ve şifrenin görünür olmasını sağlıyorsunuz. Bunun gibi bağlantılı olan çok sayıda bulmaca var. Tüm ipuçlarını bulmanıza rağmen bir türlü kaçamadığınız odalarda yardım alabiliyorsunuz. Lakin diğer kaçış oyunlarındaki gibi yardımcı ipuçları değil, doğrudan oyunun videolu çözümü karşınıza çıkıyor. 

Yüksek kalitede detaylı görsellerini ve havaya sokan müziklerini oldukça beğendiğim oyunun tek eksi yanı bölüm sayısının az olması. Kaçış oyunlarını çok iyi oynayan biriyseniz 10 bölümü birkaç saatte rahatlıkla bitirebilirsiniz. Bonus bölümler de satın alım gerektiriyor. Keşke her odadan kaçışımızda altın kazanıp altınlarımızla yeni bölümlerin kilidini açabilseydik. Lakin alternatif sunulmamış. Bunun haricinde oyun hem görselleriyle hem de oynanışı ile oldukça başarılı.