Satranç V 5.00.27 (Android)

Satranç V

Satranç V
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Satranç V, Android cihazlar için geliştirilmiş bir satranç oyunudur.

Satranç oyunlarında ödül almış üretici ZingMagic'in hem usta satranç oyuncuları hem de acemiler için tasarlanmış, yapay zekası oldukça kuvvetli olan Satranç V, dünyanın en sevilen masa oyunlarından biri olarak Android cihazlarınıza ulaştı.

Satranç oyununa aşina olanlar için mobil ortamda da oynaması kolay olan oyunda stratejik bir yol izlemeniz ve yapay zekayı yenmeniz gerekiyor. Satrancın temel amacı bildiğimiz gibi rakibin şah taşını ele geçirmektir. Ancak bu uygulamada rakibi alt edebilmeniz oyunu bilmekten fazlasına ihtiyacınız olacak.

Oyun güçlü bir satranç motoruna sahip olduğundan zorluk seviyesi ne olursa olsun yapay zekayı hafife almamalısınız. Özellikle geliştirilmiş düzeyde güçlü olan yapay zeka motoru, bu oyunda ödül almış sistemlerden biri ve satranç oyununa dahil olacak tüm kuralları uygulayabiliyor. Oyunun bunun dışında oyuncu dostu olarak hamlelerinizi izleyerek son hamleyi takip etme, geri alma, geçerli hamleleri gösterme veya tehdit altındaki taşlarınızı gösterme gibi özellikleri var.

Bunun dışında oyunun kullanıcı arayüzü, oyun tahtası ve taşlara kadar kişiselleştirilebilir bir yapısı var. Kısacası Satranç V hem acemi oyunculara hem de şampiyonlara rekabet ortamı sunarak kişisel oyununuzu geliştirmenize yardımcı oluyor. İster tek cihazdan iki kişi arkadaşlarınızla oynayın, ister zorlu yapay zekaya karşı hünerleriniz sergileyin. Satranç V klasik satranç oyununu mobile kusursuz bir şekilde aktarıyor.

Uygulamanın tek noksanı rakip hamlelerinin beklenenden uzun sürebilmesi. Bu durumda çoğu hamleye zorla seçeneğini kullanmak zorunda kalıyorsunuz ki bu da oyunun akıcılığını kıran bir özellik. Bunun dışında oyunun zorluğu kimileri için eksi olarak dursa da klasik satranç kapışmalarına yakışır derecede.

YORUMLAR