Spin Hawk: Wings of Fury

Spin Hawk: Wings of Fury
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Spin Hawk: Wings of Fury, klasik sonsoz koşu oyunlarına değişik bir fizik tabanı ekleyerek yönettiğiniz karakterin sürekli daireler çizerek ilerlediği Flappy Bird benzeri bir beceri oyunudur.

Super Heavy Sword ve Steam Punks gibi ünlü mobil oyunların yapımcısı bağımsız firma Monster Robot Studios bu seferde şu anda mobil platformun en yoğun dönemini geçirdiği oyun türüne gözünü dikti: sonsuz koşu oyunları. Bu sefer herhangi bir başarısız Flappy Bird klonundansa farklı düşüncelerle geliştirilmiş ve yuvarlaklar çizen çılgın bir kuşu yöneteceğimiz yeni oyununuz Spin Hawk bizi karşılıyor. Üstelik en çılgın haliyle!

Sonsuz koşu türündeki çoğu oyunların ardındaki fikir her zaman basitçe olabildiğince hayatta kalarak uçmak veya ilerlemek olmuştu. Bu esnada karşınıza çıkan ağaçlar veya nükleer silahları atlatıyor, oyun hızlandıkça da bu tutumu sürdürmeye devam etmeniz bekleniyordu. Buna ek olarak çeşitli güçlendirmeler, arcade tarzı ekstra haklar ve tamamen kendine özgü bir kontrol sistemi kullanan Spin Hawk sonsuz koşu oyunları arasından kendini başarılı bir şekilde sıyıran bir yapıya sahip. Refleklerinize güvendiğiniz takdirde iş daha da stratejik bir boyut kazanıyor çünkü kontrolünüzdeki kuş sürekli kendi etrafında dönerken sizin de bir sonraki adımı hesaplayıp onu yavaşlatmanız/hızlandırmanız gerekli. İşin eğlenceli yanı oyunun sanki hiçbir zaman Spin Hawk'ta ustalaşamayacaksınız hissini vermesi. Kendinizi tam anlamıyla konsantre olmuş halde bulurken bir bakıyorsunuz rastgele aldığınız bir güçlendirme ekranı olduğu gibi değiştirerek yön ve kontrol şemasını da belirsizleştiriyor.

Ekran boyunca karşınıza çıkacak renkli güçlendirmelerin bazıları size ekstra can kazandırırken biri tüm görüntüyü siyah beyaza çevirip oynanışı yavaşlatabiliyor. Spin Hawk'ın bu noktada güçlendirmeleri gerçekten oyuna sadece ekstra seçenek olarak değil de, yapısını güçlendirmek amacıyla tasarlanmış şeyler. Bu özelliğin çoğu sonsuz koşu oyununda puan kazanmanız dahilinde satın alınacak özellikler olduğunu düşünürsek Spin Hawk'ın bu yönü beni gerçekten mutlu etti.

Genel olarak Flappy Bird veya yeni çıkan Retry oyunlarını sevdiyseniz Spin Hawk'a da bir göz atmalısınız. Özellikle Retry'daki gibi tuhaf bir hareket sistemi içeren Spin Hawk bir sonsuz koşu oyununun ne denli çılgın olabileceğinin güzel bir örneği.

ARTILAR

Güçlendirmeler oyuna gerçekten renk katan nitelikte

Yuvarlak çizen hareket sistemi yenilikçi

EKSİLER

Bir sonsuz koşu, ve maalesef bundan daha fazlası olamıyor

YORUMLAR