Tiltagon

Tiltagon
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tiltagon, Android tablet ve akıllı telefonlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir beceri oyunu ve tamamen ücretsiz.

Tiltagon, Android işletim sistemi taşıyan mobil cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz, soluk kesen bir beceri oyunu. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyun, en usta oyunculara bile zorlu anlar yaşatabilecek bir yapıya sahip. El becerilerine ve dengeye dayalı bir kontrol mekanizmasına saihp olan oyunda başarılı olabilmek için milimlik hareketler yapmamız gerekiyor.

Ekran üzerinde herhangi bir kontrol mekanizması göremeyince anlıyoruz ki bu oyun cihazı hareket ettirerek oynanıyor; korktuğumuz başımıza geldi! Cihazımızı hassas bir şekilde hareket ettirerek yönlendirdiğimiz topu altıgen platformlar üzerinde tutmaya çalışıyoruz.

Bu aşamada gerçekleştirmemiz gereken bir görevimiz daha var o da platformlar üzerinde çıkan puanları toplamak. Buraya kadar yeterince zor gelmediyse oyunun en bomba özelliğini duyana kadar bekleyin. Tiltagon'da üzerinde hareket ettiğimiz platformlar bir süre sonra otomatik olarak yok oluyor. Başka bir deyişle topumuzu anyı yerde uzun süre tutamıyoruz. Sürekli olarak panik halinde kendimize gidecek yer arıyor ve bu esnada da dengesiz bir hareket yapıp dışarı yuvarlanmamaya çabalıyoruz.

Oyunda kullanılan grafikler akıcı ve ihtişamlı. Bu grafik modelleme anlayışını destekleyen ses efektleri de oyuna mükemmel uyum sağlıyor.

Sonuç olarak Tiltagon eğlenceli bir oyun fakat sürekli aynı tema üzerinden ilerlediği için bir süre sonra monotonlaşıyor. Belki de gelecek güncellemeler ile birlikte oyuna yeni temalar eklenir ve bu tekdüzelik havası biraz kırılır.

YORUMLAR