Tribe

Tribe
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tribe uygulamasını kullanarak sadece sizi en yakından tanıyanlarla videolarınızı Android üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Tribe uygulaması son zamanlarda karşılaştığım en ilginç video paylaşımı uygulamaları arasında yer alıyor diyebilirim. Android kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan uygulama, sadece size en yakın 10 kişinin çektiğiniz videoları görmesine izin veriyor ve böylelikle sizi diğer sosyal medya profillerinizden takip eden yakınlarınızın gözlerinden uzakta kalmak için bir fırsat doğuruyor.

Uygulamada çekeceğiniz kısa videoları izleyecek olan kişileri en fazla 10 adet olarak belirleyebiliyorsunuz. Yani bütün bir uygulama kullanımı boyunca 10 kişiden fazla takipçiniz olamıyor fakat dilerseniz daha az kişiyi kabul etme şansınız da var. Temel olarak özel videolarınızı yakınlarınızın tepkilerinden korkmadan paylaşabilmeniz için hazırlanmış bir uygulama olan Tribe, bu konuda gereken tüm olanakları da sunuyor.

Sesli veya sessiz video çekme imkanı sunan Tribe'da, videoların süresi de 5 saniyedek daha fazla olamıyor. Ayrıca video saklama gibi bir özelliği olmayan uygulama, her yeni video çektiğinizde eskisinin tamamen silinmesini sağlıyor ve bu sayede o videoya yeniden erişim mümkün olmuyor. Videoların Tribe'ın sunucularında saklanmadığı ve sizi takip etmeyenlerin o videolara asla ulaşamayacakları da yine uygulamanın üreticisi tarafından belirtiliyor.

Yeni bir video paylaştığınızda onun bildirimi arkadaşlarınıza gidiyor ve hemen videolu durum paylaşımınızı görebiliyorlar. Opsiyonel olarak kullanabileceğiniz stop motion video özelliği ise videolarınızın daha da eğlenceli olmasını sağlayabiliyor. Nasıl videolar çekeceğinize dair herhangi bir sınırlama olmaması ise olabildiğince kendiniz olmanıza yardımcı oluyor.

Eğer diğer sosyal ağlardaki yoğun baskılardan sıkıldıysanız kesinlikle denemeden geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.