Yahoo Livetext

Yahoo Livetext
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yahoo Livetext, sessiz videolarınızın üzerine mesajlar yazarak bugüne kadar yaşamadığınız farklı ve eğlenceli bir iletişim deneyimi yaşamanızı sağlayan ücretsiz Android uygulaması.

Yahoo Livetext, Dünya'nın en büyük firmalarından bir tanesi olan Yahoo'nun henüz yeni çıkarmış olduğu farklı ve eğlenceli bir mesajlaşma uygulaması. Bir süredir Android ve iOS uygulama mağazası üzerinde yer almasına rağmen, kısıtlanan kullanım alanı ve pek çok ülkede kullanılmamasından sonra artık tamamen yayına giren uygulama tüm kullanıcılara açıldı.

Bugüne kadar görülmemiş ve farklı bir mesajlaşma deneyimi yaşamnızı sağlayacak olan Yahoo Livetext, bulunduğunuz ortam ve yaşadığınız anı Android telefon ve tabletinizin kamerası ile çekerek üzerine mesajlar eklemenizi sağlıyor. Video çekip üzerine yazı eklediğiniz mesajları ise anlık olarak arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Fakat çektiğiniz videolarda ses olmuyor. Yani sessiz videolar üzerine ekleyeceğiniz yazılar ile hem dile getirmek istediğiklerinizi hem de arkadaşlarınıza göstermek istediklerinizi aynı anda iletme şansınız bulunuyor. Snapchat ile fotoğraf çekerek yaptığımız işlemi, Yahoo Livetext ile mesajlaşarak yapabiliyoruz.

Canlı ve anlık mesajlaşma ile kullanıcılarının diledikleri zaman dilediği her şeyi paylaşmasını sağlayan Yahoo Livetext henüz grup mesajlaşma özelliğini barındırmıyr fakat ilerleyen zaömanda mutlaka geleceğini düşünüyorum.

Basit olarak yapacağınız mesjalaşmalarınızı çok daha eğlenceli ve zengin bir hale getiren uygulama, esas olarak gittiğiniz güzel yerleri arkadaşlarınıza göstermek için birebir. Örneğin bir futbol maçında ya da deniz manzaralı olan bir restoranda yemek yerken çekeceğiniz sessiz video üzerinde mesajlaşmak harika bir duygu olacaktır.

Yahoo tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulamanın iPhone ve iPad'lerde kullanılmak üzere iOS versiyonu da bir süre önce yayınlanarak tüm kullanıcılar için açık hale getirilmişti.

Uygulamayı indirdiğinizde arkadaşlarınızı kişi listesinden otomatik olarak çeken Yahoo Livetext, böylece teker teker arkadaş aramanızın da önüne geçmiş oluyor. Günden güne değişen iletişim alışkanlıklarımıza farklı ve yeni bir yöntem getiren Yahoo'nun bu uygulama ile oldukça başarılı olacağını düşünüyorum. Eğer siz de sevgilinizle, arkadaşlarınızla ve aile bireylerinizle farklı bir mesajlaşma yöntemi denemek istiyorsanız canlı olarak videolu ve yazılı mesajlaşma imkanı sunan Yahoo Livetext'i kesinlikle indirmenizi öneriyorum.