Yallo

Yallo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yallo, telefon görüşmeleri yapmanızı ve bununla birlikte görüşmelerinizi renklendirmenizi sağlayan yararlı ve etkileyici bir Android sesli görüşme uygulaması.

Yallo, geliştiricisi tarafından geleceğin sesli görüşme uygulaması olarak nitelendirilen bir telefon görüşmesi uygulaması. Standart Android cihazlarınız üzerindeki telefon görüşmeleri arayüzünü tamamen değiştiren ve farklı özellikler ile görüşmelerinizi efektifleştiren Yallo, ücretsiz olarak sunulan bir uygulama.

Uygulama ücretsiz olarak sunuluyor fakat ilk yüklediğinizde belirli bir süre deneme sürümü olarak ücretsiz kullanıyorsunuz. Daha sonrasında sesli görüşmeler yapabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat deneme sürecindeki ücretsiz görüşmeler yapacağınız yerel telefon konuşmaları için de geçerli.

Telefon görüşmeleri dışındaki tüm özellikleri hem deneme sürecinde hem de sonrasında sınırsız olarak ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Peki nedir bu özellikler? Sesli görüşme kaydetme, sesli görüşmeler için başlık ekleme ve bazı seyahat özellikleri.

Yukarıda saydığım ücretsiz görüşme özelliklerinden en çok ilgimi çeken ve en yenilikçi özellik ise yapacağınız telefon görüşmeleri için başlık yani kısa notlar ekleyebiliyor olmanız. Örneğin sevgilinizi ararken neden aradığınızı belli edebilmek için "Seni Çok Özledim" olarak başlık ekleyerek arama ekranında sevgilinizin bunu görmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sadece bir örnek elbette. Bu başlık ekleme olayını farklı amaçlar doğrultusunda kullanabilmeniz mümkün.

Yapacağınız telefon görüşmelerini kaydetmek için ekstra uygulama kullanma derdine de son veren Yallo, aynı zamanda dünyanın neresine yolculuk ederseniz edin, aynı telefon numarasını kullanmanızı ve dolayısıyla gittiğiniz ülkelerde farklı hat alabilmek için para ödemenizi engelliyor.

Popüler iletişim uygulaması Skype ile oldukça benzerlik gösteren Yallo, Skype'tan farklı olarak sesli görüşmeler üzerine yoğunlaşmış. Uluslararası ödeme planları satın alarak yurt dışında yaşayan akrabalarını ve tanıdıklarınız ile doya doya konuşabiliyorsunuz. Tüm bu güzel özelliklere rağmen, Yallo şu an için ülkemizde aktif olarka servis vermiyor. Fakat en kısa sürede ülkemizde de kullanılacağını tahmin ediyorum. Android telefon ve tabletlerinize Yallo'yu şimdiden indirerek aktif olduğunda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uyarı: Yallo şu an için sadece Amerika, Kanada, Singapur ve İsrail ülkelerinde aktif. Bu nedenle ülkemizde kullanılamıyor. En kısa sürede açılacağını tahmin ediyorum.

YORUMLAR