Android için En İyi 5 DJ Uygulaması

Android cihaz kullanıcıları için en iyi 5 DJ uygulaması listemiz.

Android için En İyi 5 DJ Uygulaması

Müzik dinlemek kadar üretmeyi de seven hareketli kişilerin hayalleri arasında DJ’lik. Ancak kişinin seviyesine uygun tasarlanan, geliştirilen DJ ekipmanları oldukça pahalı. Amatör, yarı amatör ve profesyonel kullanıma yönelik ekipmanların fiyatından ötürü DJ olma hayaliniz suya düşmesin. Mobil cihazlar üzerinde basit aksiyonlara girişebileceğiniz onlarca DJ uygulaması mevcut. Bu yazımızda en iyi DJ uygulamalarını bir araya getirdik.

Cross DJ

Android platformunda milyonlarca indirmeye ulaşan Cross DJ, BPM ölçümü (dakikalık vuruş sayısı bildiğini üzere), stabil senkronizasyon, ritim düzenleme, pitch bending (meşhur döndürme hareketini yapmak çok keyifli) ve daha pek çok özellik sunuyor. Profesyonel DJ yazılımları geliştiren Mixvibes’in imzasını taşıyan uygulamanın ücretli sürümünde çalışmayı kaydetme, daha fazla efekt, sample bank gibi ekstra özellikler çıkıyor.

DJ Studio 5

En popüler DJ uygulamalarından birisi de DJ Studio 5. En iyi ve en popüler olmasına şaşırmamak gerek; zira oldukça yetenekli ve tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Çift sanal turntable, istemediğiniz kadar efekt, sample pack, müzik kaydetme, SoundCloud entegrasyonu, aralarında iRigMIX mixer’ın da bulunduğu farklı donanımlarla uyumluluk özelliklerinden bazıları.

djay 2

iOS platformunda öne çıkan djay 2, Android kullanıcılarının da beğenisini kazanmayı başarmış. Spotify entegrasyonu, otomatik miksleme, pitch bend, looping, işaret noktaları dahil pek çok özellik sunan uygulamayı - içerik ve kullanılabilirlik yönünden - edijing ile DJ Studio 5 arasında konumlandırabiliriz.

edjing

Sunduğu özelliklerle müzik tutkunlarını etkileyen bir başka DJ uygulaması da edjing. Deezer ve SoundCloud’a doğrudan erişim, miksleri buluta yükleyebilme, dahili turntable, sample pack, efekt ve cross fader ile DJ’lik deneyimi yaşatan uygulama kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. Ücretsiz bulabilecekleriniz arasında en iyilerden biri diyerek son DJ uygulamasına geçiyorum.

FL Studio Mobile

Belçikalı müzik şirketi Image-Line tarafından geliştirilen dijital müzik yazılımı FL Studio (FruityLoops) mobilde de en çok tercih edilenler arasında. Profesyonel kullanıma yönelik olan uygulama fiyat yönünden düşündürüyor ancak DJ’lik ile ciddi düşünüyorsanız belli bir düzeye geldikten sonra kesinlikle kullanmalısınız.

En İyi 10 DJ Programı:

Müzisyenler için En İyi 7 Android Müzik Uygulaması

YORUMLAR