CuteDJ

CuteDJ

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 90,008
  • DOSYA BOYUTU 9.53 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CuteDJPro

CuteDJ programını kullanarak kolayca DJ'lik yapabilir, kendi mixlerinizi oluşturabilirsiniz.

CuteDJ programı, bilgisayarında ücretsiz bir DJ programı ya da diğer adıyla mix yapma programı kullanmak isteyenlerin tercih edebilecekleri programlar arasında yer alıyor. Benzer pek çok programın kullanıcılara ücretli olarak sunulması nedeniyle amatör olarak bu işle ilgilenenler programlara kaynak ayıramayabiliyorlar. Ancak CuteDJ gibi programlar sayesinde DJ'lik dünyasına kolayca ve ücretsiz olarak giriş yapmak mümkün. Elbette profesyonel stüdyo çalışmaları için daha gelişmiş uygulamalara ihtiyaç olacaktır ancak CuteDJ'in giriş seviyesi için uygun bir program olduğunu söylemek mümkün.

Uygulamada bulunan beat sayacı sayesinde şarkıların tempolarının hemen belirlenmesi ve düzenlenmesi mümkün hale geliyor. Ayrıca eklediğiniz efekt ve düzenlemelerin de bu beat'e uygun şekilde senkronize edilmesi sayesinde manuel olarak işlemler yapmanıza gerek kalmıyor.

VST eklentileri ile de uyumlu bir şekilde çalışabilen program, dolayısıyla çok çeşitli ses efektlerinin ekstra olarak kullanılabilmesine imkan tanıyor. Programın kaydedebildiği ve işleyebildiği ses dosyası formatları arasında şunlar yer alıyor:

MP3, M4A, WAV, AIFF, WMA, OGG, ACC (non-DRM), FLAC, AIFF, AU.

MIDI kontrol cihazlarını da tanıyabilen program, bu sayede bilgisayar ekranından değil MIDI cihazlarınızdan ritm girişleri yapmak istediğinizde size zorluk çıkarmıyor. Emülasyon ayarları, ekolayzır,mix kayıtları yapma ve diğer tüm seçenekleri sayesinde kesinlikle denemeniz gerekenlerden birisi diyebilirim.