En İyi Ücretsiz FPS Oyunları Listesi

En iyi ücretsiz FPS oyunları neler? Hazırladığımız listede, herhangi bir ödeme gerçekleştirmeden oynayabileceğiniz çok sayıda başarılı video oyunu yer alıyor.

Ücretsiz FPS oyunları sayesinde hiçbir ücret ödemeden keyifli vakit geçirebilirsiniz. Oyuncular için birbirinden başarılı video oyunlarını bir arada topladık.

First Person Shooter (FPS), özellikle bilgisayar üzerinden video oyunu oynayan oyuncular tarafından çok sık tercih edilen bir oyun türüdür. Sizler de FPS türüne sahip olan video oyunlarını oynayarak vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz yapımlar ilginizi çekebilir.

Ücretsiz FPS Oyunları Neler?

 • Call of Duty: Warzone
 • Apex Legends
 • Valorant
 • Paladins
 • Warface
 • Quake Champions
 • CS: GO
 • Dirty Bomb
 • Halo Infinite
 • Team Fortress 2
 • Destiny 2
 • PlanetSide 2

Bedava FPS oyunları listesi, yukarıda yer alan yapımlardan oluşuyor. Bu oyunlar hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdan erişebilirsiniz.

GTA 6 Hakkında Bilgiler: Hikaye, Karakterler, Harita, Çıkış Tarihi
OYUN

GTA 6 Hakkında Bilgiler: Hikaye, Karakterler, Harita, Çıkış Tarihi

Grand Theft Auto VI çıkış tarihi, hikayesi, karakterleri, haritası ve benzerleri henüz açıklığa kavuşmuş olmamasına karşın GTA serisinin çıkması beklenen oyunu ile ilgili ortada bir sürü iddia bulunuyor.

1. Call of Duty: Warzone

Infinity Ward ve Raven Software iş birliğinde geliştirilen battle royale türündeki Call of Duty: Warzone, 10 Mart 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkışını gerçekleştirdi. Ücretsiz FPS oyunları arasında bulunan yapımdaki amaç diğer battle royale oyunlarında olduğu gibi hayatta kalan son kişi olmaya çalışmaktır.

2. Apex Legends

Popüler FPS oyunu Apex Legends, battle royale türünün başarılı örnekleri arasında yer alıyor. Respawn Entertainment’ın geliştirdiği yapım, sahip olduğu birtakım özellikler sayesinde diğer battle royale oyunlarından sıyrılmayı başardı.

Birçok oynanabilir karaktere sahip olan oyunda her karakterin kendine has yetenekleri bulunuyor. Düzenli olarak gelen yeni içerikler, kaliteli grafiklere ve başarılı oynanış sistemine sahip olan oyunun güncel kalmasını sağlıyor.

3. Valorant

MOBA türündeki League of Legends ile tanıdığımız Riot Games, Haziran 2020'de ilk FPS video oyununu piyasaya sürdü. Kısa sürede dünya genelinde popüler olan Valorant, oyuncular tarafından oldukça beğenildi.

Riot Games'in ilk FPS oyunu olma özelliğine sahip olan Valorant, çıkış yaptığı gün o kadar yoğun ilgi ile karşılaştı ki oyunun sunucuları kısa süreliğine bakıma alınmak zorunda kalmıştı. Valorant'ın Counter Strike'a benziyor diyebiliriz.

4. Paladins

Hi-Rez Studios tarafından Unreal Engine 3 oyun motoru ile geliştirilen Paladins: Champions of the Realm, ücretsiz FPS oyunları listesinde yer alıyor. MOBA türünü FPS ile birleştiren Paladins, Overwatch'a oldukça benziyor.

Paladins, sahip olduğu kaliteli grafikler ve başarılı oynanış sistemi ile birlikte oyuncuların keyifli vakit geçirmesine olanak sağlıyor. Oyunda çok sayıda karakter bulunuyor ve her karakter kendine has yeteneklere sahip.

5. Warface

Crytek tarafından CryEngine 3 oyun motoru ile geliştirilen Warface, kaliteli grafikleri ile dikkatleri üzeirnde topluyor. Oyunda sniper, engineer, rifleman ve medic olmak üzere dört adet sınıf bulunuyor. Her sınıf kendine has silahları ve ekipmana sahip.

Warface'te PvP ve PvE olmak üzere iki mod bulunuyor. PvE modunda ister tek başınıza ister co-cop olarak arkadaşınız ile birlikte yapay zeka düşmanlara karşı mücadele edebilirsiniz. PvP modunda ise diğer oyunculara karşı mücadele edebilirsiniz.

6. Quake Champions

id Software tarafından geliştirilen Quake Champions, hızlı oyun yapısı ile dikkat çeken FPS oyunudur. Oynaması ücretsiz olarak sunulan Quake Champions'ta diğer birçok oyunda olduğu gibi çok sayıda karakter yer alıyor ve her karakterin birçok özelliği bulunuyor.

7. CS: GO

Ücretsiz FPS Oyunları arasında yer alan Counter Strike: Global Offensive, 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürüldü. Çok sayıda haritanın yer aldığı video oyunu, günümüzde hâlâ popülerliğini devam ettiriyor.

8. Dirty Bomb

Splash Damage tarafından geliştirilen Dirty Bomb isimli popüler birinci şahıs nişancı oyunu çevrim içi odaklıdır. Aksiyon düzeyinin çok yüksek olduğu oyunda Objective ve Stopwatch olmak üzere iki adet mod bulunuyor.

9. Halo Infinite

Yayıncılığını Xbox Game Studios’un üstlendiği Halo Infinite’ın çevrim içi sürümünü ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. 343 Industries tarafından geliştirilen video oyunu, çok başarılı oynanışa ve kaliteli grafiklere sahiptir.

10. Team Fortress 2

Valve tarafından geliştirilen ve yayımlanan Team Fortress 2, 10 Ekim 2007 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olmasına rağmen popülerliğini devam ettiriyor. Kendine has grafikleri ile dikkat çeken yapımda çeşitli karakterler bulunuyor.

11. Destiny 2

Kaliteli grafiklere sahip olan Destiny 2, İlk etapta ücretli olarak piyasaya sürüldü fakat bir süre sonra oynaması ücretsiz hale geldi. Bungie tarafından geliştirilen ve yayımlanan yapımda tek oyunculu ve çevrim içi modlar yer alıyor. Oyunda Titan, Warlock ve Hunter sınıfları mevcuttur.

12. PlanetSide 2

Rogue Planet Games tarafından geliştirilen PlanetSide 2, çevrim içi devasa çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Başarılı harita tasarımlarına sahip olan video oyununda altı farklı sınıf bulunuyor. Her karakter bazı yeteneklere sahiptir.

Ücretsiz FPS oyunları listemizin sonuna geldik. Peki, siz yukarıda bulunan ücretsiz yapımlar arasından hangisini beğendiniz? Bu konuya ilişkin görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR