Dead Island: Riptide İncelemesi

Zombiler geri döndü!

Değerlendirme

Dead Island: Riptide bir önceki oyunun üzerine çok radikal değişiklikler getirmiyor. Oyun yapısı, savaş ve görev sistemi hemen hemen aynı. Küçük eklentiler söz konusu ama bu oyunun sıkıcı bir yapıya sahip olduğu anlamına gelmiyor. Oyunda radikal değişikliklerin bulunmamasının nedeni ilk oyunun altyapısının oldukça sağlam olması olarak gösterilebilir. Oldukça eğlenceli olan bir yapıyı bırakıp yeni arayışlar içerisine girmek oyun yapımı açısından büyük bir risk.

Oyun teknolojik olarak çok abartı özelliklere sahip değil. Görebileceğiniz en yüksek detayın Dead Island: Riptide'da mevcut olduğunu söyleyemem. Ama oyun takılmadan akıcı bir şekilde oynanabiliyor. Teknolojik yük oyunun aksamasına sebep olmamakta. Düşük yapılandırmaya sahip bir bilgisayarda bile oyunu oynayabilmeniz mümkün. Oyun dünyasının oldukça geniş alanları kapsadığı da düşünülürse oyunun grafik motoru görevini oldukça iyi bir şekilde yerine getiriyor.

Temel mantık olarak eğlence faktörü ön planda bir oyun var. Sizden zombi akınlarına karşı sığınağınızın tellerine elektrik vermek amacıyla motor parçaları toplanması istenmesi ve bu motoru çalıştırmak için gereken benzini bulmak için gittiğiniz benzin istasyonunda ensesi kalın bir zombi abiyle karşılaşmanız gibi senaryolar oyuna heyecan veriyor. Bu güçlü zombileri öldürerek amacınıza ulaşıyorsunuz ve güzel ödüllere sahip oluyorsunuz. Ana görevin haricinde yapabileceğiniz bu görev gibi çok sayıda görev mevcut.

Oyun oynanmayı hakediyor. İlk oyunda olduğu gibi uzun süre bilgisayar ekranına kitlenmeniz olası. Özellikle de Resident Evil 6 gibi bir faciadan sonra zombiseverleri ciddi derecede eğlendirecek bir oyun Dead Island: Riptide.

Editör Puanı

Hikaye 7/10
Oynanış 9/10
Grafik 7.5/10
Ses/Müzik 7.5/10
Ortalama 8

Resident Evil 6 PC incelemesi burada

  1. Dead Island: Riptide İncelemesi
  2. Merhaba Eski Dost
  3. Neler Yeni?
  4. Değerlendirme

YORUMLAR