Dokümanları PDF'e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Hazırladığınız dokümanları ek bir uygulama kullanmadan PDF'e dönüştürmek istiyorsanız rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Dokümanları PDF'e Programsız Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Office uygulamalarında oluşturduğunuz dokümanlarınızı PDF formatına dönüştürmek istiyorsanız, rehberimizde anlattığımız adımları uygulayarak programsız bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Word, Excel veya PowerPoint uygulamalarında hazırladığınız dokümanları PDF’ formatına dönüştürerek paylaşmak veya saklamak istiyorsanız, herhangi bir yardımcı uygulamaya gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz hemen adımları uygulamaya başlayalım.

word farklı kaydet

Örnek olarak bir Word belgesini kullanalım. Daha önce hazırladığınız belgeyi açıyoruz. Sonrasında Dosya > Farklı Kaydet > Gözat adımlarını izliyoruz.

word kayıt türü

Açılan pencerede Kayıt Türü bölümünde PDF (*.pdf) uzantısını seçiyoruz ve sonrasında Kaydet butonuna tıklıyoruz. Dilerseniz aynı ekranda bulunan En İyi Duruma Getir bölümünde belgenizin boyutunu düşürebileceğiniz En Küçük Boyut seçeneğini de işaretleyebilirsiniz. Bu adımdan sonra ilgili belgeyi artık PDF olarak görüntüleyebilirsiniz.

Excel ve PowerPoint uygulamalarında da aynı adımları izleyerek Excel’i PDF’e veya PowerPoint’i PDF’e dönüştürebilirsiniz.


YORUMLAR