Facebook at Work Sosyal Ağ Alışkanlığımızı Nasıl Değiştiriyor, Ne İşe Yarıyor?

Facebook at Work şirketler için kişiselleştirilebiliyor böylece tüm şirket yazışmalarını ve anlık mesajlaşmaları bu ağ üzerinden yapabiliyorsunuz.

Facebook at Work Sosyal Ağ Alışkanlığımızı Nasıl Değiştiriyor, Ne İşe Yarıyor?

LinkedIn ile başlayan, daha çok profesyonellere hitap eden sosyal ağ trendini Facebook'da devam ettiriyor. Facebook at Work ile profesyonel hem kurum, hem birey bazında genel sosyal mecradan ayrılarak daha profesyonel bir ağ altında birleşebiliyorlar.

Facebook at Work ile şirketler için kişiselleştirilebiliyor. Bu sayede tüm şirket yazışmalarını, anlık mesajlaşmaları, mail gönderimlerini Facebook üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz. Maksimum güvenlik ve gizlilik sunan Facebook at Work akıllı telefonlarla da entegre oluyor. Böylelikle kurumsal toplantılarda şirketiniz çalışanlarıyla anında iletişim kurabiliyor, fikir ve öneri talep edebiliyorsunuz.

Facebook at Work avantajları nedir?

Facebook at Work, kişisel Facebook hesabından ayrı bir iş hesabı oluşturulmasına olanak veriyor. Durum böyle olunca iş arkadaşlarınızı sosyal çevrenize dahil etme zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. Bu sayede çalışma arkadaşlarınızla etkileşimde bulunmak için Facebook araçlarını kullanabiliyorsunuz. İş hesabınızı kullanarak paylaştığınız tüm iletiler yalnızca şirketinizdeki çalışan diğer iş arkadaşlarınız tarafından görülebiliyor. Facebook at Work kullanmak için şirketinizin Facebook at Work kullanıyor olması gerekiyor. Bu hesabın bir "yönetcisi" oluyor ve sizi Facebook at Work kanalına davet ediyor ya da üyelik talebinizi onaylıyor.

Nasıl Facebook at Work üyesi olunur?

Bir şirket Facebook at Work kullanıyorsa, size gönderilen e-postadaki bağlantıya tıklayarak veya bilgisayarınızdan [ŞirketAdı].facebook.com (ör. şirket.facebook.com) adresine giderek hesabınızı oluşturabiliyorsunuz. Bir iş hesabı oluşturmak istiyorsunuz ancak işvereniniz Facebook at Work kullanmıyorsa Facebook at Work hesabı kurgulamak için Facebook'un profesyonel hesap talep sayfası yardıma koşuyor.

Türkiye'de bir sıkıntı var

Bazı kurumsal şirketler Facebook at Work'un bu olanaklarını kullanamayacaklar. Çünkü kurumsal olarak Facebook sosyal ağını engelliyorlar. Oysa Facebook at Work kullanmak için kullanıcıların gerçek Facebook kimlikleriyle bu ağa dahil olmaları gerekiyor. Ancak şirketler Facebook'u engellediğinden dolayı bu mümkün olamıyor.

Facebook at Work ile Business Manager'ı karıştırmayalım

Facebook at Work birlikte çalışan kişilerin Facebook'ta profesyonel bir ortamda iletişim kurmasını ve işbirliği yapmasını sağlayan bir araç, genel olarak kurumsal bir terim olan Business Manager alt yapısıyla karıştırılabiliyor. Oysa Business Manager, işletmelerin reklamlarını ve Sayfalarını yönetmesini sağlayan bir araç ve sosyal iletişim ile bir ilgisi yok.

Facebook Work Chat Uygulaması Yayınlandı

İşletmelere Özel Facebook Platformu Geliyor

YORUMLAR