Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın

Google Chrome'u hızlandırmanız için yapmanız gereken tüm ayarları detaylarıyla anlattık!

Tüm Geçmişinizi Sıfırlayın

Google Chrome'un geçmiş özelliği zaman zaman işe yarayabiliyor ancak çok uzun bir geçmiş tutulduğunda bunun yavaşlıklara sebep olduğu da ortada. Dolayısıyla geçmiş bilgilerini temizlemek için yine sağ üstteki çekmece ikonuna tıklıyoruz ve menüden "Geçmiş" seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Eğer geçmiş sekmesinde tüm verileri hemen temizlemek isterseniz direkt olarak "Tarama verilerini temizle..." butonuna basabilirsiniz.

Butona bastığınızda karşınıza çıkacak olan seçim penceresi hangi geçmiş öğelerinin temizlenmesi gerektiğini sizlere soracaktır. Burada yer alan şeylerden ne kadar çoğunu temizlerseniz performansınız o kadar artacaktır ancak yine de kendi kullanım alışkanlıklarınıza uygun bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirmeyi unutmamalısınız. Tüm seçimleri gerçekleştirdikten sonra "Tarama verilerini temizle" butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Tüm geçmiş verilerini temizlemek istemezseniz sayfada karşınıza çıkan liste içerisinde yer alan geçmiş bilgilerini yanlarındaki kutucuklara tıklayarak tek tek seçebilirsiniz. Seçimleri gerçekleştirdikten sonra sayfanın en üstünde yer alan "Seçilen öğeleri kaldır" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

  1. Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın
  2. Gereksiz Eklentilerden Kurtulun
  3. Gereksiz Uzantılardan Kurtulma
  4. Tüm Geçmişinizi Sıfırlayın
  5. Dikkatli Olun, Bu Deneyler Canınızı Yakabilir

YORUMLAR