Konami PRE-E3 2013 Oyun Tanıtımı

Konami E3 öncesi oyun tanıtımı yaptı ve bunlardan biri de PES 2013 oldu.

Konami PRE-E3 2013 Oyun Tanıtımı

Konami her sene olduğu gibi bu sene de E3 öncesi özel bir tanıtım ile gündeme geldi. Bu Pre E3 2013 tanıtımı tam yarım saat sürdü. Tanıtımın ağır topları; başta ülkemizde sabırsızlıkla beklenen PES 2014 olmak üzere, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ve Castlevania: Lords of Shadow 2 oldu. Bu oyunlarla alakalı videolar gösterildi. Özellikle de kamera arkası görüntüler yoğunluktaydı. Her oyunun yapımcısı görüntüler eşliğinde kendi oyununu anlattı. Bu oyunların arasında mobil oyunlar da vardı. Genel olarak tanıtım bu şekildeydi. İsterseniz ayrıntılara geçelim.

Pro Evolution Soccer mı dersiniz; Winning Eleven mı dersiniz; yoksa sadece PES mi dersiniz bilemem. Ama biz kısaca PES 2014 geliyor diyelim. Ama hemen heyecanlanmayın. Çünkü PES 2014 çıkış tarihi 20 Eylül 2013 olacak. Şimdilik PlayStation 3, Xbox 360 ve PC yani bilgisayara çıkacağı açıklandı. Muhtemelen Xbox One ve PS4'e de çıkacaktır. Fakat konu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. PES 14, oyun motoru Fox Engine'in modifiyeli versiyonu ile yapılıyor. Tanıtımda anlatılan yeni PES'in özellikleri, isimleri ile şu şekilde sıralanıyor:

TrueBall Tech: Pes 2014'de herşeyin merkezinde top olacak. Bu teknoloji ile topun hareketindeki fiziksel özellikler birebir gerçek dünyadaki gibi işleyecek.

Motion Animation Stability System (M.A.S.S.): Oyuncular, Pes 2014'ün içinde MASS sisteminin ne kadar önemli bir yer tuttuğunu görecek. Bu sistem ile futbolcuların hareket ederken birbirlerine değmesi daha gerçekçi olacak. 

Heart: Bizim stadlarda: "Burası bilmem ne, burdan çıkış yok." derler ya, işte bunu duyan rakip topçuların morali bozulacak. 12. adamın sahaya etkisi birebir yansıyacak. 90 dakika boyunca değişik durumlardan etkilenen topçuların moralleri bozulup, yükselebilecek. Moral seviyesine göre de oynadıkları futbol tat verecek. 

PES ID: 50 tane ünlü futbolcunun, kendilerine özel yetenekleri ve hareketleri olacak. Bu futbolcu sayısı zamanla arttırılacakmış.

Team Play: Nam-ı değer takım oyunu... "Takım oyunu olmadan bir şey olmaz." diyor Konami'li yetkililer. Bu özellik sayesinde daha taktiksel ve efektif olarak takım oyununa dayalı bir futbol oynayacakmışız. Yani bir yandan ayağında top olan futbolcuyu kontrol ederken, diğer yandan 3 veya daha fazla takım arkadaşımızı sağa sola koşturabileceğiz. "Bu daha önceden de vardı." demeyin. "Daha bir takım oyunu olacak." deniyor.

The Core: Oyun motorunun getirdiği en büyük değişiklik buymuş. Grafik olarak çok daha gerçeğe yakın görüntüler bizi bekliyor. Son olarak da, The Core sayesinde serbest vuruşların ve penaltıların çok daha iyi olacağını hep beraber görecekmişiz.

Bakalım neler gelecek neler gidecek hep beraber göreceğiz. Yukarıda yazdıklarımı da aşağıdaki yayınlanan videodan görüntülerle birlikte görebilirsiniz. Açıkçası henüz tam bir oynanış görmeden kesin bir yargıya varmak yanlış olacaktır. Fakat az çok ucundan görmek de iyi olmadı değil. Özellikle oynanışın daha esnetildiğini görüntülerden anlayabiliyoruz.

Ne olursa olsun PES 2014'ün Türkiye'de çok oynanacağı kesin. Ne de olsa "Playstation oynayalım mı?" sorusunun karşılığı hala "PES atalım mı?" ile eş anlamlı olarak anlaşılıyor. Senede sadece bir kere oyun değiştiren konsol sahibi arkadaşlarım var. O da yeni PES çıkınca eskisinin çıkarılıp kutuya konması şeklinde oluyor.

  1. Konami PRE-E3 2013 Oyun Tanıtımı
  2. Snake Deyince Aklınıza 24 Gelecek
  3. Kont Dracula: Gabriel Belmont
  4. Elin Zayıf Konami Bari Bu El Pas Geçme

YORUMLAR