Playstation 4 için Çıkacak 12 Oyun

Playstation 4'ün çıkışıyla beraber, göreceğimiz 12 oyunun bir listesini ve ilk bilgilerini sizlere sunuyoruz.

Playstation 4 için Çıkacak 12 Oyun

Avrupa Playstation Resmi Dergisinde yapılan bir dosya konusu bizlere Playstation 4 için çıkmasına kesin gözüyle bakılan oyunların bir listesini sundu. Ne zaman çıkacağıyla ilgili tam bir tarih verilmese de Playstation 4'ün geliştirildiği bilinen bir gerçek. Ve yeni konsolun 2013 sonlarında veya 2014 başlarında duyurlması bekleniyor. Ancak Sony, Playstation 3 için 2015 yılına kadar planlama yaptıklarını belirtti. Bu planlamayı iki şekilde yorumlayabiliriz: 

İlki; Playstation 4, 2015 yılında mı çıkacak? Yoksa; Playstation 4, tahmin edildiği gibi 2013 yılı sonu veya 2014 başı çıkacak, ancak Playstation 3'e verilen destek 2015 yılına kadar kesilmeyecek. Bu iki senaryodan hangisi gerçekleşecek, söylemesi zor. Ancak Resmi dergiden gelen bilgiler ikinci senaryoya daha çok uyuyor.

Playstation 4'ün çıkışıyla birlikte göreceğimiz ilk oyunlardan 12 tanesini paylaşan listeyi sizlerin yorumuna sunuyoruz. Ve bu listenin tamamiyle tahmin ve mantık yürütme sonucu ortaya çıkarıldığını hatırlatmak istiyorum.

1- Whore of the Orient

L.A Noire'in geliştirisi Team Bondi tarafından duyurulan oyun için verilen çıkış tarihi 2015. O yıl içerisinde Playstation 4'ün çoktan piyasaya çıkmış olduğu düşünülecek olursa; Whore of the Orient'in (WotO) PS4'e çıkacak olması oldukça mantıklı.

Oyunla ilgili şu ana kadar çok az şey açıklandı. Ancak oyunun gezegendeki 'en yozlaşmış ve bozulmuş' şehirlerinden birinde geçeceği biliniyor. Oyunun türü ise aksiyon/macera olacak. Yapımcı ekibin L.A Noire'deki başarısını düşünürsek, WotO oldukça umut vaadedici gözüküyor.

2- Yaiba: Ninja Gaiden Z

Dead Rising'i hatırlayanlarınız vardır muhakkak. Bu neslin en kalabalık oyunlarından biriydi. Çeşit çeşit eşya ile zombi doğradığımız oyunun konseptini alın; yerine daha gelişmiş grafiklerle, animasyonlarla ve oynanışla ninja konseptini getirin. Ortaya hızlı ve eğlence dozajı yüksek bir oyun çıkacağı şimdiden belli.

Dead Rising'in yaratıcısı Keiji Inafune'nin geliştirdiği oyun hakkkında birşey bilinmiyor. Sadece oyunun teması, aksiyon olacağı ve bir sonrak nesil konsollara çıkacağı duyurulan bilgiler arasında.

3- Rainbow Six: Patriots

Taktiksel FPS denilince akla gelen ilk oyunlardan biri Rainbow 6 olur. Köklü bir geçmişe sahip olan seriden uzun süredir haber alamıyorduk. Ta ki 2011 yılında gösterilen Rainbow 6 Patriots tanıtım videosuna kadar. Gösterilen video direkt olarak oyun içi olmasa da oyunun nasıl bir yapıda olacağını bizlere açıklamıştı. Bu video dışında yapılan açıklamalar bize oyun hakkında çok detay vermese bile, oyunun bir sonraki nesile çıkacağını anlamamızı sağladı.

4- Thief 4

Eidos, Thief 4'ü duyuralı uzun bir süre geçti aslında. Oyunun duyurulma tarihine baktığımız zaman günümüz konsollarına çıkacağını düşünebilirsiniz. Ancak o zamandan bu yana oyunla ilgili ağzını açmayan Eidos'dan sızan haberler, oyunun bir sonraki nesile hazırlandığı yönünde.

Kararlarınızla şekillenen oynanış ve gizlilik unsurlarının yanında eski Thief havasını yaşatacağı söylenen oyunun 4 yıldan beri geliştirildiği biliniyor.

5- Mafia 3

Mafia oyununun yapımcısı 2K Czech tarafından yapılan iş duyurusu seriye gelecek yeni bir oyunun habercisi oldu. "Çok gizli, süper ilgi çekici" olarak tanımladıkları yeni oyunlarının Mafia 3'ten başka bir oyun olması zor gözüküyor.

Oyunun çıkış tarihi için konuşulan zaman 2013. Ancak oyunun bu kadar erken çıkması yeni nesile çıkmayacağı anlamına gelmez. Oyun, hem bu nesilde hem de sonraki nesilde kendini gösterebilir.

  1. Playstation 4 için Çıkacak 12 Oyun
  2. 6-12

YORUMLAR