Pokémon GO Rehberi ve Son Dakika Pokémon GO Haberleri

Birden biri-e ABD’de bir numaraya oturan ve insanları evlerinden çıkıp sokak sokak Pokemon canavarı aramaya iten Pokemon GO birinci haftasını tamamladı.

Pokémon GO Rehberi ve Son Dakika Pokémon GO Haberleri

Birden bire ABD’de bir numaraya oturan ve insanları evlerinden çıkıp sokak sokak Pokémon canavarı aramaya iten Pokémon GO, piyasadaki birinci haftasını tamamladı. Pokémon Bulabilmek için çatılardan düşen, cesetlerle karşılaşan, komşularının evine giren ve polis karakolları basan fanatik oyuncular henüz sakinleşmiş değiller. Ancak mutlaka bir ara sakinleşeceklerdir diye düşünüyoruz.

Niantic Labs tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon Go, ülkemizde henüz resmi olarak indirilmeye açılmamasına rağmen geçen hafta büyük iliği ile karşılanmıştı. Bulundukları şehirde mekan fark etmeksizin yakaladıkları Pokémon karakterlerinin fotoğrafını çekip paylaşan oyuncuların sayısı hızla artarken Türk oyuncular Tamindir’in kapısını aşındırıp "oyun çalışmıyor indiremiyoruz" şeklinde şikayetlerde bulunuyorlardı. Biz de oyunu oynamak isteyen ancak indiremeyen kullanıcılarımız için bir rehber yazı hazırlayarak sitemize yerleştirmiştik. Bu rehberde her türlü detayı bulabilmeniz ve oyunu deneyimlemeniz mümkün. Ancak bu oyunu oynamaya çalışmak beraberinde bazı sıkıntıları da getirecek. Makalemizi okumaya devam edin.

Pokémon GO Oyun Rehberi

Oyunu oynarken 6 önemli noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu önemli detayları aşağıdaki şema ile paylaşıyoruz. 

1- Pusula: Haritada bakış yönünüzü kolayca bulabileceğiniz bu araç, oyunun en önemli unsurlarından biri. Pusulayı sadece kuzeyi gösterecek şekilde ayarlayabileceğiniz gibi, serbest kulanamnız da mümkün.

2- Gyms: Yani “Eğitim Salonları” hemen Pokémonlarınızı eğitebiceğiniz merkezleri işaret ediyor.

3- PokeStop: Buralardan PokéBall, iksir ve benzeri eşyaları bulabilirsiniz.

4- Eğitici: Sizin avatarınız

5- Ana Menü: Buradan ayarlara ve oyun içi benzeri noktalara geçiş yapabilirsiniz.

6- Yakındaki Pokémon: En yakınınızdaki Pokémon’u göstererek siz uyarır. 

Türk Pokémon Oyuncularına Kötü Haber

Aslında oyunu sadece ABD ve Avustralya için yayınlayan Niantic oyun yapım şirketi, dünyanın her yanında oyunu oynamak için çeşitli hilelerle oyunu oynamaya çalışan oyun severler tarafından sunucularının kapasiteyi kaldıramadığından şikayet ediyor. Bu yüzden de oyunun küresel olarak servis verebilmesi durumu gecikiyor. Kısaca Pokémon GO’nun küresel oynama tarihi ertelendi.

Pokémon GO Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Sonuç olarak belli bir bölgeye servis vermeyen oyunu oynamaya çalışmak belli sıkıntıları ya da oyunun işlevini kaybetmesine sebep oluyor. Bundan dolayı oyunu ne yaparsanız yapın oynayamıyor olmanız doğal. Pokémon GO sunucularında yaşanan problem ise dünden itibaren oldukça ciddi seviyeye geldiğinden ABD ve Avustralya dışında oyuna hakim olabilme şansımız gittikçe azalıyor. Oyun küresel olarak ne zaman servis vermeye başlayacak son yaşanan sunucu sıkıntılarından sora muamma olarak kaldı. Türkiye’de Pokémon Go için özel olarak açılan bir çok rehber web sayfası da şimdilik işlevsiz kaldılar.  

Pokémon GO Çılgınlığı Haberleri

Pokémon GO başlar başlamaz Avustralya ve ABD’den oldukça ilginç haberler de gündemi doldurmaya başladı. Örneğin ABD’de Pokémon ararken nehirde ceset bulan bir genç kızdan tutun da, Avustralya’da bir karakola habire girip çıkarak görevlileri canlarından bezdiren onlarca Pokémon oyuncusuna kadar birçok ilginç haberle karşılaştık. Yine ABD’de gece vakti Pokémon ararken komşusunun bahçesine giren ancak silahla kovalandığını filme alarak YouTube’dan yayınlayan YouTuber Lanceypooh’da bu çılgın Pokémoncu kafilenin içine dahil edilebilir. Aşağıdaki videoda LanceyPooh’un komşusu tarafından çifteye kovalanması 05:20 zaman işaretinden itibaren izlenebilir.

Bu videonun tamamen uydurma olduğu konusunda da ciddi eleştiriler var. Bir seyredin bakalım siz ne diyeceksiniz.

Pokémon Go’dan İlginç Kareler

Elbette oyun başlar başlamaz farklı ve ilginç mekanlarda Pokémon canavarları ile karşılaşan oyuncular, bunları sosyal medyada paylaşmakta hiç gecikmediler. Son derece ilginç mekanlarda şaşırtıcı tesadüflere şahit olan Pokémon GO oyuncuları, bu tecrübelerini hemen fotoğraflayıp yayınladılar. Bizde bunlardan bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 

BONUS FOTOĞRAF

Artırılmış Gerçeklik Oyunu Pokémon GO Çıktı!

Niğde'de Rattata, Tuvalette Pikachu Çıkabilir

Pokémon Go'nun Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR