Sızan Facebook Müzik Özelliği: Arkadaşınla Dinle!

Türkiye zamanına göre bu akşam f8 Geliştiriciler Konferansında tanıtılacak özelliklerden biri olan Facebook Müzik uygulamasına dair önemli bir ayrıntı sızdı. Geçtiğimiz aylarda Google’dan ayrılıp Facebook bünyesine katılan Ji Lee isimli çalışan, Twitter ü

Sızan Facebook Müzik Özelliği: Arkadaşınla Dinle!

Türkiye zamanına göre bu akşam f8 Geliştiriciler Konferansında tanıtılacak özelliklerden biri olan Facebook Müzik uygulamasına dair önemli bir ayrıntı sızdı.

Geçtiğimiz aylarda Google’dan ayrılıp Facebook bünyesine katılan Ji Lee isimli çalışan, Twitter üzerinden girdiği ileti ile birlikte önemli bir ayrıntıyı da sızdırmış oldu. Bir süre sonra yaptığı hatayı anlayan Lee, her ne kadar girdiği iletiyi silmiş olsa da Mitchell Holder isimli bir Twitter kullanıcısı tarafından alınan bir ekran görüntüsü konunun yayılması oldukça hızlandı.

Ji Lee tarafından girilen iletinin Türkçesi şu şekilde:

Haber Bandındaki “Arkadaşlarınla dinle” özelliği aklımı başımdan alıyor. Arkadaşlarınızın dinlediklerini dinleyin. CANLI.

Henüz yeni bir özellik olan Facebook Haber Bandı, arkadaşların Facebook üzerindeki yorum, beğenme gibi etkinliklerini anında bildiren işlevsel bir yapıya sahipti. Facebook Müzik ile birlikte gelecek olan bildirimlerin içinde “arkadaşların o sırada ne dinlediğini” de öğrenmek ve “birlikte dinlemek” oldukça çarpıcı bir yenilik olarak karşımıza çıkacak.

YORUMLAR