Sosyal Medyada Hata Yapanların Gözünün Yaşına Bakılmıyor

Sosyal medya paylaşımları bazı insanların başına ciddi işler açıyor. Öyle ki, bu insanların ne kadar çalışkan oldukları ya da, kariyer ve mevkileri hiç göz önüne bile alınmayabiliyor.

Sosyal Medyada Hata Yapanların Gözünün Yaşına Bakılmıyor

Sosyal medya paylaşımları bazı insanların başına ciddi işler açıyor. Öyle ki, bu insanların ne kadar çalışkan oldukları ya da, kariyer ve mevkileri hiç göz önüne bile alınmayabiliyor.

İşte Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar yüzünden işini kaybetmiş 6 talihsiz kişi:

Başkanı kızdırmayacaksın

CNN de yılbaşı özel yayınlarını yapımcı ve sunucusu Kathy Griffin, bir gün sosyal medyada ABD Başkanı Donald Trump’ın kesilmiş başının maketinin yer aldığı bir videoyu paylaştı. Griffin, hemen ardından videonun çocuklarının psikolojisini bozduğu gerekçesiyle kanaldaki işini kaybediverdi.

Kariyerinin bir önemi yok, dikkat edeceksin!

ABD’nin Ohio eyaletinde bir restoranda garson olarak çalışan Kristen Kelly, bir gün çalıştığı restoranda kendisine bırakılan bahşişle ilgili sert bir eleştiride bulundu. Kelly’nin Facebook’ta yazdığı eleştiri iletisi; “Bir restorana gidip 50 Dolar’ın üzerinde hesap ödüyorsan, hesabınla doğru orantılı bir bahşiş bırakmalısın kardeşim.” şeklindeydi. Bu ileti ortaya çıktığında işini kaybediverdi.

Beşiktaşlıları sinirlendirmeyeceksin!

Habertürk'te yayınlanan bir habere göre, Vodafone Arena’nın inşaatı sırasında tribünlerde koltuk montajı yapan Miray Çınar, Facebook’taki bir yorumu ile işini kaybetti. Miray Çınar, statta çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı ve "bu inşaat bitmeyecek gibi görünüyor" benzeri bir eleştiri yaptı. Bunu da oldukça alaycı bir tarzda yapınca Beşiktaş taraftarlarının tepkisini çekti.

Bu iletiye şirketin tepkisi şöyle oldu.

Maaş çekini asla paylaşma!

New York’ta bir mağazada çalışan Jefferson Wade Groom’un hikayesi de yukarıda alıntıladığımız örneklere çok benziyor aslında. Groom'da bir Instagram paylaşımı yüzünden işinden olmuş. Maaş çekinin fotoğrafını çekip Instagram’a koyan Groom, maalesef bir daha uzun bir süre fotoğrafını çekebilecek bir maaş bile alamamış. Suçu da şirketin "gizlilik kurallarını ihlal etmek" olarak sabitlenmiş ve işten çıkarılmış.

Çalıştığın kurumu eleştirmeyceksin!

Sosyal medyada mümkünse çalıştığın yerden bahsederken 3 kere dikkat etmek zorundasınız. İstanbul’da bir mağazada çalışan Ercan Mutlu, çalıştığı firmanın, pano yeri seçimini beğenmeyince "İlk defa çalıştığım kurumdan iğrendim!" şeklinde bir twit atınca makus talihine boyun eğmek zorunda kaldı. Ancak bu ileti yüzünden işten çıkarılan Mutlu, bu durumu eleştirmek için Twitter'ı kullanmaktan da geri durmadı.

Prens ve prenseslere küfür etmeyin!

Buckingham Sarayı'nda asker olan Cameron Reilly, Facebook’a Prenses Kate Middleton hakkında biraz ağır eleştiri yazınca ordudan atılıverdi. Ancak bu kıdemli askerin daha sonra Facebook hesabı incelemeye alındığında, bu tarz paylaşımlarda oldukça tecrübeli olduğu da ortya çıkıverdi.

Sosyal Medya Babalara Geldi

Sosyal Medya Kullanırken İşinizden Olmayın!

Sosyal Medya ve Yasaların Tarihçesi

YORUMLAR