Uzun Mesafeli İlişkilerde Teknolojiyi Nasıl Kullanabilirsiniz?

Uzun mesafeli ilişki ve teknoloji

Bir sebepten dolayı var olan ilişkiniz biçim değiştirerek, artık uzun mesafeli bir hal almış olabilir. Bu durumda "hayat bu" diyerek ilişkinizi yavaş yavaş yok olmaya terk etmeniz gerekmiyor.

Çünkü bu bir çözümden ziyade, daha çok "kadercilik" ve şartlara teslim olmak anlamına gelebilir. Oysa bu durumu, teknolojiyi akıllı ve planlı kullanarak aşabilmek mümkün. Bu yöntemlerden bazıları teknolojinin akıllıca kullanılması ve mükemmel zamanlamadan geçiyor.

Birçok kişi, uzun mesafeli ilişkilerin asla yürümeyeceğine inanır. Özellikle aileler bu konuda çok destekleyici olmuyorlar. Bu durumda tek avantajınız teknoloji olabiliyor.

Hiç kimse bu durumun kolay olacağını söyleyemez. Oysa uzun mesafe ilişkileri, bireylerin hayatında oldukça önemli bir etken. Bu yüzden uzun mesafeli ilişkiler zamanla ve yavaş yavaş yok olmaya terk ediliyorlar. Siz istemeseniz bile.

Oysa teknolojinin bu durumda akıllıca kullanılabiliyor olması, sorunu kökünden halledebiliyor.

İşte size bazı ipuçları;

Sürekli iletişim kurmamaya çalışın

İlişkinize "yapışıp" kalmayın. Mesafeli ilişkilerde, "Ne kadar iletişimde kalırsak durumu o kadar kurtarabiliriz düşüncesi" pek yardımcı olmuyor. İlişkinizin yürümesi, her gün saatlerce iletişimde kalmakla kurtulmuyor. Birçok çift daha fazla iletişimde bulunarak bağların sağlam kalabileceğine inansa da aslında bu çok doğru değil. Hatta işleri daha da zorlayıcı bir duruma getirebiliyor.

Yaratıcı iletişim kurun, rutine bağlamayın

Her gün "iyi sabahlar" ve "iyi geceler" diyerek çiftler birbirini selamlamalı, bu bir zorunluluk. Böylece güne birbirinizden uzak başlamadığınızı kısa ve öz bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bazen hiç konuşmadan anlık resimler ve ses kayıtları göndermek oldukça faydalı olabiliyor. Uzun "seni seviyorum" ya da "çok özledim" mesajlarının yerine, günlük hayatınızın çeşitli enstantanelerini paylaşmak önemli olabiliyor. Ancak, bunu her dakika yapmayın ve rutine bağlamayın.

Arada bir yaramazlıklar yapın

Araya teknoloji girince her duyguyu ifade edebilmek yavanlaşabiliyor. Bu yüzden muzip, sevgi ve özleminizi ifade eden konuşmalar ve mesajlar kullanmak faydalı olabiliyor. Cinsel tansiyonu belli bir seviyede tutmanın önemi, uzun mesafelerde oldukça önemli. Ancak bunu dikkatli ve aşırı dozlarda yapmanız da her iki taraf için son derece hayati bir önem taşıyor.

Aynı anda aynı şeyleri yapmaya özen gösterin

Mesela bir çevrimiçi oyunda beraberce oynayabilirsiniz. Skype kullanarak aynı şarkıları dinleyebilir ya da alışverişe çıkabilir ve bunun her anını görüntülerle paylaşabilirsiniz. Alışveriş esnasında birbirinize hediyeler almak da oldukça etkili bir yöntem olabiliyor.

Aynı etkinlikleri yapın

Kitap, müzik, film ve günlük yaşantı aktivitelerini paylaşın. Okurken, dinlerken hatta izlerken ortak konu yaratmak oldukça kolay. Bu aktiviteleri lehinize çevirmeye özen gösterin.

uzun mesafeli ilişki

Birbirinizin zaman tablosunu paylaşın

Birbirinizin ne zaman meşgul olup olmadığını bilmeniz, yukarıdaki eylemleri gerçekleştirmenizde en büyük destek oluyor. Bu yüzden ortak bir zaman tablosu çıkartıp paylaşın. Böylece rahatsız etmeden, doğru zamanda paylaşımlar yapabilmeniz mümkün olabiliyor.

Sosyal hareketliliğinizi takip edin

Mutlaka Facebook ve Instagram gibi sosyal medya ortamlarında paylaşımlara cevap verin ve beğeni gönderin. Bu iletilerde isimlerinizi "taglemeyi" unutmayın. Bunlar son derece ince detaylar.

Uzak mesafe hediyeleri gönderin

Birinin hep aklınızda olduğunu en iyi sürpriz hediyelerle ifade edebilirsiniz. Hatırlamanın gücü her zaman önemlidir. Onun hep aklınızda olduğunu ifade etmenin önemini göz ardı etmeyin. Küçük hediyelerle sürprizler göndermeyi asla hafife almayın. Uzak mesafelerde bu çok büyük önem arz ediyor.

Tüm bunları yapsanız da mutlaka iyi bir mesajlaşma uygulaması kullanmayı unutmayın. Ancak bu uygulamayı kullanmayı yukarıda dediğimiz gibi abartmayın. Birbirinize nefes alacak bir alan bırakmaya özen gösterin.

YORUMLAR