Fraps

Fraps

3.5.99
Editör Puanı: 3/5
3

35 Kullanıcı: 4.2/5

4.2
Fraps
Fraps
Fraps
Fraps

Oyun Videosu Kaydetme Programı

Can Erdil Şentürk Son güncelleme 4 yıl önce

Fraps kullanıcılara oyun videosu kaydetme, ekran görüntüsü alma ve bilgisayarlarında benchmark yapma imkanı veren ekran kayıt programıdır.

Oyun videosu çekme denildiğinde akla gelen ilk yazılımlardan olan Fraps kullanım kolaylığı ve performansı ile öne çıkan bir ekran videosu çekme yazılımdır. Ekran kayıt programları arasında oyun videosu çekebilme özelliğine sahip olan yazılımlar oldukça az sayıdadır. Bir programın oyunlarda ekrandaki görüntüleri video olarak bilgisayarlarınıza kaydedebilmesi için DirectX ve OpenGL desteğine sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip Fraps tam ekran olarak oyun videolarınızı kaydedebiliyor. Çok çekirdekli işlemci desteğine de sahip olan Fraps eğer çok çekirdekli işlemci sahibiyseniz video kaydetme işlemlerindeki performans kaybını minimum seviyeye indirebilmekte.

Fraps kaydedilecek videolar için çeşitli seçenekler sunuyor. Fraps ile kaydedeceğiniz videoların dosya boyutunu maksimum 4 GB olacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bunun yanında videoların kaç FPS ile kaydedileceğini belirleyebilmektesiniz. Program maksimum 120 FPS ile video kaydetmenize izin veriyor.

Fraps ile oyunlarda ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi masaüstünüzde de ekrna görüntüsü alabiliyorsunuz. Dilerseniz programı arka arkaya belirlleyeceğiniz aralıklarla ekran görüntüsü alacak şekilde yapılandırabilmektesiniz. Bu iş için kullanacağınız kısayol tuşunu ve diğer bütün kısayol tuşlarını tercihlerinize göre değiştirebilmenize imkan tanınmış.

Fraps'ın benchmark özelliği ile bilgisayarınızın oyunlardaki perfromansını ölçebiliyorsunuz. Programın sahip olduğu FPS sayacını açarak oyunlarda ekranda gerçek zamanlı olarak FPS değerinizi takip edebilirsiniz.

Fraps için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda Fraps crack, Fraps serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
456 / 511,081
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP/Win2000
Üretici:
Fraps

Ekran Kayıt Araçları Popülerleri

 1. Bandicam
  BandicamEkran ve Oyun Videosu Kaydetme Programı
 2. Camtasia Studio
  Camtasia StudioEkran Videosu Çekme Programı
 3. Action!
  Action!Windows İçin Ekran Görüntüsü Kayıt Aracı
 4. Mobizen
  MobizenAndroid Ekran Videosu Çekme Programı
 5. CamStudio
  CamStudioEkran Videosu Çekme Programı