Apple App Store 1.5 Milyon Uygulamayla 100 Milyar İndirmeye Ulaştı

Apple App Store 1.5 Milyon Uygulamayla 100 Milyar İndirmeye Ulaştı

Apple App Store 1.5 Milyon uygulama için uygulama geliştiricilerine 30 milyar dolardan fazla para ödedi. 100 milyar indirmeye  ulaşan App Store, Cook'a göre rekorlara doymuyor.

Apple WWDC 2015 Konferansında App Store’un başarılarını göğsünü gererek anlattı. Apple CEO’su Tim Cook App Store’da bulunan 1.5 milyon uygulama için geliştiricilere 30 milyar ödendiğini anlatan Tim Cook, konuşurken oldukça mutlu görünüyordu.

2015’in ilk yarısında bu rakamlar App Store için oldukça önemli. Özellikle Apple Watch uygulamalarını da mağazaya dahil olmasıyla App Store’un önemi daha da arttı. Tim Cook ortalama bir Apple kullanıcısının telefonun da yaklaşık 119 uygulama olduğunu ifade etti. Cook her saniye mağazadan yaklaşık 850 uygulamanın indirildiğini de ifade etti.

iPhone kullanıcılarının ortalama 119 uygulama kullanıyor olması biraz uçuk bir tespit. Ancak diğer rakamlara bakılacak olursa App Store, Google Play’den çok az geride kalmış gibi görünüyor.

Öte yandan uygulama geliştiricilere ödenen 30 milyar dolar için "her kuruşu helal olsun" tadında bir konuşma yapan Tim Cook, gelişen yazılım teknolojilerini kullanarak daha tatmin edici ve işlevsel uygulamalar için her zaman kapılarının açık olduğunu da ifade etti.

Apple, iOS 9'u Tanıttı!

iPhone 7 Tasarımı Göz Kamaştırıyor

Apple, Facebook ve Google'ı Hem Saldırgan Hem de Ahlaksız İlan Etti

YORUMLAR