109 Ülkede Android Kullanıcıları Sadece WhatsApp'dan Sohbet Ediyor

109 Ülkede Android Kullanıcıları Sadece WhatsApp'dan Sohbet Ediyor

WhatsApp anında mesajlaşma uygulaması Android kullanıcılarının neredeyse tercih ettiği tek uygulama. Diğer sohbet uygulamalarına göre açık ara önde görünüyor.

SimilarWeb araştırma şirketinin yaptığı bir analize göre, WhatsApp uygulaması 109 ülkede Android kullanıcılarının en çok tercih ettiği sohbet uygulaması olarak öne çıkıyor. İki numarada ise Facebook Messenger yer alıyor. Telegram ve Viber ise henüz çok önemli bir carlık gösterebilmiş değiller. Bu noktada, Facebook’un sohbet uygulamalarında da sosyal medya hakimiyetinin avantajını kullandığını söylemek mümkün. Özellikle küresel hakimiyetini ilan eden WhatsApp, akılı telefonlara kurulan ilk uygulama mertebesine erişmiş durumda.

Dünyada en çok kullanılan sobet uygulaması

109 ülkede lider sohbet uygulaması olan WhatsApp’ın tek rakibi kardeşi Facebook Messenger. Facebook Messenger 49 ülkede tercih sırasında birinci olarak yer alıyor. SimilarWeb bundan iki ay kadar önce de aynı konuda bir araştırma yapmış ve sonuçlar şimdikiyle aynı çıkmıştı. WhatsApp ve Facebook Messenger’ı sadece Güney Kore’de KakaoTalk ile Endonezya’da BBM sollamış durumda.

WhatsApp ve Messenger'da Bir Günde Ortalama Kaç Mesaj Atıyoruz Dersiniz?

WhatsApp 1 Milyar İndirme Rakamına Ulaştı ve Bir de Rekor Kırdı

LINE, WeChat ve WhatsApp Karşılaştırması

YORUMLAR