1.5 Milyondan Fazla Kullanıcı Windows 8 Başlat Menüsü Uygulaması Kullanıyor

1.5 Milyondan Fazla Kullanıcı Windows 8 Başlat Menüsü Uygulaması Kullanıyor

Windows 95'ten Windows 7'ye kadar kullanıcılara sunulan geleneksel başlat menüsünün Windows 8 ile birlikte ortadan kalkarak yerini yeni başlat ekranına bırakması kullanıcılar tarafından en çok tartışılan özellikler arasında geliyor.

Başlat menüsünün Windows 8 ile birlikte ortadan kalkmasıyla beraber birçok üçüncü parti yazılım geliştiricisi kullanıcılara daha tanıdık bir çalışma ortamı sunmak için gereken başlat menüsünü Windows 8'e tekrar geri getiren uygulamalar üretmeye başladı.

Windows 8 için başlat menüsü uygulaması geliştiren yazılım firmalarından birisi olan Pokki tarafından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar 1.5 milyon kullanıcı Windows 8 için başlat menüsü uygulamasını indirmiş durumda ve günlük olarak bir kullanıcı Windows 8 üzerinde ortalama 10 kez uygulamayı çalıştırıyor.

Şirketin blog yazısında yer alan başka bir açıklamaysa şöyleydi: "Karşımıza çıkan bu ilk rakamlar kullanıcıların masaüstünden doğrudan uygulamalarına ve programlarına ulaşmayı sevdiğini gösteriyor."

Eğer siz de bir Windows 8 kullanıcısıysanız ve başlat menüsünü özlüyorsanız Tamindir üzerinden Pokki'yi hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Google Glass Geliştiricileri Fikir Bekliyor

YORUMLAR