2014 FIFA World Cup İçin Sahte Bilet Sitelerine Dikkat

2014 FIFA World Cup İçin Sahte Bilet Sitelerine Dikkat

Kaspersky uzmanları, kullanıcıları, duyurulan 2014 FIFA World Cup’ı, büyük bir çabayla zararlı yazılım yaymak ve kredi kartı bilgilerini çalmak için kullanan siber suçlular tarafından ustaca tasarlanmış web sitelerine karşı uyardı.

Bu gibi dolandırıcılıkların dünyanın neredeyse her yerinde görülmesi bekleniyor. Fakat etkinliğin Brezilya’da yapılacak olması sebebiyle Brezilyalı siber suçlular şimdiden zararlı yazılım kampanyalarını çıkarmaya başlamış durumdalar.

Copa” (cup), “Promoção” (promosyon) gibi sözcükleri içeren birtakım yeni alan adı kullanıcıları cezbedeceği düşünülerek açılmış durumda. Siber suçlular tarafından oluşturulan web sitelerinin bazıları kurbandan kredi kartı bilgilerini ve CPF’lerini yani sosyal güvenlik numaralarıyla eşdeğer olan bir numarayı girmesini istiyor. Diğer siteler ise genellikle bankacılık Trojan’ları yaymakta.

Bu sitelerin dışında, dolandırıcılar, yine bu yıl Brezilya’da yapılacak olan Confederation Cup için bilet satılıyormuş gibi gösterilen sahte alan adlarıyla web siteleri oluşturmuş durumdalar. 

Ekonomik Firefox OS'lu Sony Xperia E Hindistan'da Satışa Çıkıyor

YORUMLAR