275 Milyon Android Cihaz Saldırı Riski Altında

275 Milyon Android Cihaz Saldırı Riski Altında

NorthBit isimli bir güvenlik yazılım şirketi dünyada kullanılan 275 milyon Android cihazın büyük tehlike altında olduğunu iddia etti.

İsrail menşeli NorthBit, Stagefright tehdinin evrimleşebilen yapısının tüm Android işletim sistemi tabanlı cihazları tehdit etmeye devam ettiğini ve bu tehlikenin sadece akıllı cihazlarla sınırlı olmadığını belirten bir rapor yayınladı. Sayfalarca uzunluktaki bu rapor, özellikle Stagefright’ın tüm Android cihazlar için tehdit oluşturduğunu, son güncellemelerden sonra daha güçlü bir siber tehlike olarak hortladığını da savunuyor. NorthBit bu tehdide karşı üreticilerin aldığı önlemlerin artık yetersiz kaldığını, Stagefright siber tehlikesinin etkisini artırarak yayılmaya devam edebileceğinin sinyallerinin saptandığını da raporuna ekledi.

NorthBit raporu Stagefright zararlısının Android 2.2 sürümünden başlayarak 6.0 sürümlerine kadar etkili olabildiğini, bundan dolayı tüm dünyada Android altyapısını kullanan tüm cihazların tehlike altında olduğunun altını çiziyor. Bu bağlamda tüm dünyada 275 milyon kadar cihazın Android altyapısıyla çalışan tüm cihazları saldırı altında kalması son derece muhtemel.

Stagefright’tan korunmak için bilinmeyen kaynaklardan gelen linkleri açmamak en etkili yöntem. Ancak bu linklerin bilincinde olabilmek de son derece önemli.

Stagefright Tehdidi Kendini Güncelledi, Stagefright 2 Daha da Tehlikeli

Stagefright Android Virüsünden Korunmanın Yolları

Android Dünyasının Baş Belası Stagefright Gittikçe Daha Tehlikeli Olmaya Başladı

YORUMLAR