700 Milyondan Fazla E-Posta Hacklendi

700 Milyondan Fazla E-Posta Hacklendi

Güvenlik araştırmacıları, bu hafta pek çok e-posta adresinin bulunduğu bir spam listesini keşfetti. Hatta bu spam mesajlar sayesinde 711 milyon hesap çalındı. Çalınan hesaplardan bazıları internette yayınlandı.

Çalınan hesaplarda özel bilgiler ve e-posta hesap bilgileri bulunmakta. Bu hesaplar arasında MySpace, Tumblr ve Yahoo gibi önemli şirketlerin veritabanlarının da çıkması sosyal medya kullanıcılarını korkutmuş durumda. Facebook, Twitter ve Instagram gibi dev şirketler bu sorunla karşı karşıya olup olmadıkları konusunda henüz bir açıklama yapmadılar. Ayrıca satılan hesapların yaklaşık yüzde 20'si blackmarketten satın alınmış olarak gözüküyor. Yani bu saldırının ciddi şekilde desteklendiği düşünülüyor.

Ayrıca hacklenen hesapların NSA tarafından kullanılan yöntemlerle hacklenmiş olduğu iddiası, tehlikenin büyüklüğünü gözler önüne sermeye yetiyor.

E-Mail'iniz Çalındı Mı?

Hesabınızın tehlikede olup olmadığını anlamak için, Troy Hunt'ın HaveIBeenPwned sayfasına gidin ve e-posta adresinizi yazın. Eğer hesabınız çalınmış ise web sitesi konuyla ilgili sizi uyaracaktır. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken şey şifrenizi değiştirmek olmalı.

Google Inbox İle Tüm E-Postalar Bir Arada

Gmail Reklamlarına Son!

YORUMLAR