Adobe Flash Player 19.0.0.245 Yayınlandı, Hemen İndirmeniz Gerekli

Adobe Flash Player 19.0.0.245 Yayınlandı, Hemen İndirmeniz Gerekli

Adobe Flash Player'ın geçmiş sürümlerinde varolan büyük güvenlik açıkları, kullanıcıların Flash Player'ı bilgisayarlarından kaldırmalarına sebep olmuştu ancak bundan haberi olmayanlar hala büyük açıklarla PC'lerini kullanmaya devam ediyorlar. Sizler için bu durumu Adobe Flash Player'da Büyük Bir Tehlike Keşfedildi, Programı Hemen Kaldırın! haberimizle geçmişte duyurmuştuk.

En son yayınlanan Flash Player 19.0.0.245 sürümü ise bir kaç geliştirme ve kapatılmış güvenlik açıkları ile birlikte geliyor. Dolayısıyla bir süredir Flash Player kullanamıyorsanız ya da tehlike içinde kullanmaya devam ediyorsanız bu yeni sürümü indirmek kesinlikle elzem. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Adobe Flash Player'ı bilgisayarınıza hemen indirebilirsiniz.

Bazı programlar ise hali hazırda kendi içlerinde bir Flash Player barındırıyorlar ve bu yüzden Internet Explorer ya da Google Chrome kullanıcıları, Microsoft ya da Google'ın tarayıcılarını güncellemelerini beklemek zorundalar.

Pek çok araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen değerlendirmeler, dünyadaki en tehlikeli 10 güvenlik açığının 8 tanesinin Adobe Flash Player'a ait olduğunu gösteriyor ve bu nedenle her sürümle birlikte çok sayıda güvenlik açığı da gideriliyor. Ancak artık pek çok şirket, Adobe'un yazılımı geliştirmeyi sonlandırması gerektiğini ve Flash teknolojisinin HTML5 ile değiştirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Adobe Flash Player 19.0.0.245 henüz yeni yayınlandığı için içerisinde herhangi bir güvenlik açığının olup olmadığına dair bir değerlendirme de bulamadık ancak önemli veriler içeren bilgisayarlarınızda kullanmaktan imtina edebilirsiniz.

YORUMLAR