Adobe, Lightroom'un iPad Versiyonunu Çıkardı

Adobe, Lightroom'un iPad Versiyonunu Çıkardı

Adobe'un Lightroom programını kullanan kişiler artık resimlerini iPad'leri üzerinden düzenleyip yönetebilecekler. Adobe tarafından Salı gününün ilk saatlerinde aktif edilen uygulama, programın masaüstü versiyonu ile birlikte daha etkili olarak kullanılabilecek.

Adobe'un bulut servis desteğine sahip olan uygulama masaüstü programında yaptığınız tüm düzenleme ve değişiklikleri anında eşleme yaparak iPad üzerinden de ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

Adobe'un Lightroom üretim müdürü Tom Hogarty'nin açıklamasına göre, programın iPad versiyonu, masaüstü programının kullanım deneyimini genişletebilmek için geliştirildi.

Adobe'un akıllı önizleme özelliğine sahip olan uygulama, kullanıcıların büyük boyutlu dosyalar ile bulut üzerinde çalışarak cihazlarında yer tasarrufu yapabilmesini sağlamaktadır. Bu özellik orijinal resim dosyalarınızın aynı özelliklerine sahip olan bir vekil dosyasını oluşturuyor fakat bu dosya orijinal dosya boyutunun yüzde 2 yada 3 oranında boyuta sahip oluyor. Masaüstü programın sahip olduğu tüm düzenleme araçlarını bulundurmayan uygulama içerisinde, ihtiyacınız olacak tüm basit düzenleme araçlarına sahip.

Uygulamayı iPad'lerinize ücretsiz olarak indirebilmenize rağmen, kullanabilmeniz için Adobe'un Photoshop Fotoğrafçılık Programına üye olmanız gerekmektedir. Bu üyeliğin ücreti ise aylık 9.99 Dolar. Basit ve amatör düzenlemeler yapmak isteyen kullanıcıların ihtiyaçlarından fazlasını sunan uygulamayı daha çok profesyonel amaçlı kullananların tercih etmesini öneriyorum.

Uygulamanın iPad versiyonunun çıkışı ile birlikte iPhone versiyonunun ne zaman çıkacağı merak konusu oldu. Adobe, yılın önümüzdeki sürecinde uygulamanın iPhone versiyonun da çıkacağını müjdeledi.

YORUMLAR