Amazon Almanya Web Sitesinde Kargo Bedava, Türkçe Hizmet Başladı

Amazon Almanya Web Sitesinde Kargo Bedava, Türkçe Hizmet Başladı

Amazon pek çok dilde web sitesine sahip. Bu siteler bulundukları bölgelerin perakendecileriyle çalışıyorlar. Amazon alışveriş sitesi 13 farklı ülkede kendi lisanlarında kullanılabiliyor. Ancak müşteri potansiyeli olsa da Türkiye bu web sitelerinin arasında yok.

Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, İspanya ve İngiltere’de web mağazaları bulunan Amazon sürpriz bir şekilde Almanya web sitesine Türkçe bir reyon ekledi. Ancak bu Almanya üzerinden farklı lisanlarda eklenen ilk Amazon reyonu değil. Daha önce Amazon Almanya, Lehçe bir reyon da açmıştı. Bu noktada Amazon Almanya’daki dev alışveriş sitesini Avrupa karargahı olarak AB’nin tam da ortasına konuşlandırmış bulunuyor. Amazon Almanya’dan İngilizce, Lehçe, Almanca, Flemenkçe ve doğal olarak Almanca yararlanmak mümkün oluyor. Ancak mağazadaki perakendeciler tamamen Almanya’da konuşlanmış durumdalar.

Türkiye’den bu siteye girerek alışverişin kolayca yapıldığı Amazon.de web sitesinde, kargo konusunda da sıkıntı yapmaya gerek yok. Amazon.de 49 Euro’dan sonra ürünleri ücretsiz kargolama hizmetini de sunuyor. Bir kısmı Türkçeleştirilen Amazon.de tüm müşterilerine hizmeti Türkçe olarak veriyor ve e-posta, telefon, perakende sipariş sayfaları ve kargo desteği bilgilerini de Türkçe olarak veriyor. Detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Amzon.de yeni başladığı bu hizmetin hemen arkasından siteye “Amazon.de"deki Türkçe müşteri deneyimini durmaksızın iyileştirmeye devam ediyoruz. Sunduğumuz birçok özelliğin Türkçe sürümü vardır; bununla birlikte, şu anda Türkçe ve diğer dillerde sunulmayan bazı site özellikleri veya iletişimleri de bulunmaktadır. Kendi başınıza çözemediğiniz bir engelle karşılaşırsanız Türkçe dilinde hizmet veren Müşteri Hizmetleri ekibimize buradan ulaşabilirsiniz.” Şeklinde bir mesaj yerleştirmeyi de ihmal etmemiş.

Amazon Alışveriş Sitesi Nedir?

ABD merkezli olan Amazon, aslıda perakendecilerin bir araya gelerek ürünlerini pazarladıkları ilk e-ticaret sitelerinden biri. Amazon, Dünya’nın her yerinden sipariş alır ve yine nerdeyse tüm ülkelere ürün gönderir. On binlerce reyona ve tüketim eşyası kalemine sahip olan Amazon, hangi ülke kanalıyla alışveriş yaparsanız yapın farklı teslimat koşullarıyla bulunduğunuz yere teslimat yapabilir. 

YORUMLAR