Amerikalı Hacker, Rusya’nın Dışişleri Bakanlığı Sitesini Hackledi

Amerikalı Hacker, Rusya’nın Dışişleri Bakanlığı Sitesini Hackledi

“İnternetin Batman’i” olarak ün kazanan Amerikalı hacker, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesini hackledi. Hacker, Rusya’nın Amerika’ya yaptığı siber saldırıları bir an önce durdurması talebinde bulundu ve kendisinin “intikamcı” olduğunu söyledi.

Arka arkaya gerçekleştirilen DDoS saldırıları ve başkanlık seçimi, Amerika ve Rusya arasındaki siber savaşın kızışmasına neden oldu. Amerika’da yaşanan olayları fırsat bilerek sıklıkla saldırılar gerçekleştiren Ruslar, “internetin Batman’i” olarak tanınan Amerikalı hackerdan sert bir darbe aldılar. Güzel lakabını kullanmadığı durumlarda The Jester olarak anılan hacker, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi web sitesini hackledi ve Ruslar için küçük bir mesaj bıraktı. The Jester, bir süredir devam eden siber saldırıların durdurulması gerektiğini söyledi ve kendini “intikamcı” olarak tanıttı.

The Jester’ın Rus sitesine bıraktığı mesaj şuydu:

Comrades!(Dostlar) Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesinin işlevini yarıda keserek size şu önemli mesajı vermek istedik. Artık durun. Belki etrafınızda bulunan ülkelerle uğraşıyor olabilirsiniz ancak burası Amerika. Hiç etkilenmedik.

The Jester bunu net olarak belirtmedi ancak Dyn’in DNS altyapılarına yapılan devasa DDoS saldırılarının arkasında Rusya’nın olduğunu düşüyor. Şimdilik bu konuda herhangi bir yorum yapamayacağız fakat DDoS saldırılarının en çok Amerika’yı etkilediği düşünülürse, Ruslar’ın böyle bir şey yapmış olma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz.

DDoS Saldırısının Sorumluları Bulundu!

Devasa DDoS Saldırısı, İnternetin Yarısına Ulaşımı Kesti!

145 Bin Kamerayla Dünyanın En Büyük DDoS Saldırısı Yapıldı!

Windows'un Güvenli Modu Hack İçin Kullanılıyor

YORUMLAR