Android 7.0 Nougat İşletim Sistemi iOS 10’dan Çok Daha İlerde

Android 7.0 Nougat İşletim Sistemi iOS 10’dan Çok Daha İlerde

Apple’ın iOS 10 işletim sistemleri üzerinde yaptığı değişikliklerle karşılaştırılan Android 7.0 Nougat, sunduğu avantajlar ve yaratıcı özellikleri ile rakibini geride bırakıyor.

Apple’ın yeni geliştirmeye çalıştığı iOS 10 işletim sistemi henüz cihazlara gelmedi, kullanıcılar şu anda iOS 9.3.4 sürümünü kullanıyorlar. Ancak “görünen köyün kılavuz istemediğini” savunan teknoloji otoriteleri, Android 7.0 Nougat’ın iOS 10’dan çok daha üstün olduğu konusunda hem fikirler.

Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, ve Nexus 9 tabletlerde 22 Ağustos itibarıyla kullanılmaya başlanan Android 7.0 Nougat zaten beta sürümünü deneyen kullanıcılardan tam not almayı başarmıştı.

Android 7.0 Nougat Özellikleri Hakkında Her Şey makalemizde de anlattığımız gibi Android işletim sistemi yaptığı yeniliklerle oldukça göz dolduruyordu. Şimdi tartışılan konu iOS 10’un bu özellikleri alt edebilecek fazla kozu olmadığı.

Nougat’ın iOS’a karşı Avantajları Neler?

Android Nougat’ı Apple iOS 10 karşısında üstün kılan özelliklerde biri 2 uygulamayı yan yana açabiliyor olması. iPhone kullanıcıları geniş ekranlı cihazlarda bile bu özelliği kullanamıyorlar.

Nougat’ın Doze özelliği telefonun bataryasını akıllı bir şekilde yönetebiliyor. Cihaz çantaya ya da cebe konulduğunda bataryayı ekonomi moduna alabilen Doze, iPhone’larda olmayan henüz iOS’a tanıtılmamış bir özellik.

iOS 9’da bulunan Denetim Merkezi kullanıcılar tarafından çok kullanışlı bulunmamıştı. iOS 10’da bu seçeneğin düzelmiş olabileceğine dair bir umut vaat etmiyor. Google ise Android 7.0 Nougat ile hızlı kişiselleştirmeyi kullanıcılarına süratli bir şekilde sunabiliyor.  

iOS 10'un Dikkat Çeken Özellikleri makalemizle Android 7.0 Nougat Özellikleri Hakkında Her Şey yazımızı gözden geçirirseniz her iki sisteminde kendine haz özellikleri, yenilikleri barındırdığını kolayca görebilirsiniz. Ancak bu kez Google’ın sepetinde daha çok ve faydalı özellikler olduğunu kabul etmek lazım. 

YORUMLAR