Android Kullanıcılarına Seksi Kasım Ayı Tuzağı

Android Kullanıcılarına Seksi Kasım Ayı Tuzağı

Android kullanıcıları için yeni bir tehdit daha söz konusu. Rusya çıkışlı "Sex Friends Around" isimli yeni kötücül yazılımı, arkadaş bulma vaadiyle doğal olarak sizi tuzağına düşürüyor.

"Sana yakın seks partnerleri" kötücül yazılımı Rusya’dan başlayarak Avrupa’ya doğru yayılmaya başladı. Spy.smsbot.ga kötücül yazılımı etrafınızda sizinle buluşma olasılığı bulunan seks partnerleri öneriyor. Ancak bu yazılım bir "trojan" olduğundan gelen mesaja cevap vermeye kalkmanın bedeli kullanıcılar için bir felaket oluyor. Yazılımın adı "Etraftaki Seks Arkadaşları" İngilizcesi Sex Friends Around. Aslında adı bile son derece tehlikeli olan bu yazılımla etrafta seks arkadaşı değil sadece telefonunuzda bela buluyorsunuz. Android cihazlara bir SMS yoluyla bulaşan kötücül yazılım, tüm yönetici haklarını ele geçiriyor. Böylece tüm verilerinizi kilitliyor, rehberinize dahi ulaşamıyorsunuz. Bunun hemen ardından bu verileri kopyalayarak kontaklarınıza kendini dağıtıyor. Bilgilerin kilitlenmesinin ardından bir fidye aşaması da var. Bilgilerin kilidinin açılması için fidye tehdidine maruz kalıyorsunuz.

Bu yeni tehdit henüz bir StageFright değil. Kaliteli yazılımlar kullanarak telefonunuzu bu saldırıdan uzak tutmanız mümkün. Ancak uyanık kalmakta fayda var, her "size bir arkadaş ayarlayalım" mesajına kanmayın.

Korkutan Virüs Stagefright, Android Cihazınızı Etkiledi mi? Anında Öğrenin!

YORUMLAR