Android M için İkinci Geliştirici Önizleme Sürümü Çıktı, Geliyor

Android M için İkinci Geliştirici Önizleme Sürümü Çıktı, Geliyor

Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player cihazlar için Android M geliştirici sürümünün ikincisi de çıktı.

Sürümde gelen önemli değişiklikler parmak izi tanıma, ağ bağlantıları, bluetooth ve Wi-Fi optimizasyonları olarak tanımlanıyor. Bunların yanı sıra ilk sürümde saptanan pek çok kırıntının temizlediği ve “bug”ların giderildiği de belirtiliyor. Android M Geliştirici Önizleme 2’de tüm altyapıyı ve stok olarak gelen ya da sonradan eklenmesi muhtemel uygulamaları test etmek üzere güncellenmiş yeni bir SDK altyapısı da sunuluyor.

Android M test sürümlerinin düzenli olarak güncelleneceği Google tarafından Google I/O Konferansında açıklanmıştı. Görünen o ki, Google sözünde duruyor.

Yeni gelen Android M Geliştirici Sürümü 2’de gelen düzenlemeler kısaca aşağıdaki gibi özetleniyor.

Bluetooth Stylus bağlantısı iyileştirildi Media API’si yeniden yazılarak güncellendi, ekstra bir mikrofon kullanımı artık daha kolaylaşmış durumda ve Taxt Input özelliklerinde var olan bazı hatalar giderildi, kamera ile ilgili bazı sıkıntılar ortadan kaldırıldı.

Google, Android M Geliştirici sürümün ilk paketini kullananlara bu yeni güncelleme yollamaya başladı, ancak Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player cihazlarında bu sürümü denemek isteyenler Google’ın Android Geliştiriciler sayfalarından faydalanabilirler. 

Sony Xperia Cihazlar İçin Android M Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Nexus 5 (2015) ve Android M Birlikte Çıkacaklar

YORUMLAR