Angular 2 Framework Üzerinde Microsoft ve Google Ortaklığı Gerçekleşti

Angular 2 Framework Üzerinde Microsoft ve Google Ortaklığı Gerçekleşti

Microsoft ve Google’ın her hangi bir konuda ortak olamayacağı inanışı son buldu. İki dev firma geliştiriciler için hazırlanan yeni Angular 2 projesinde bir araya geldiler.

Angular, Google’ın desteklediği bir javascript kütüphanesi ve programlama arayüzü. En önemli özelliklerinden birisi çalışmak için jQuery gibi sistemlere ihtiyaç duymaması. Javascript kod düzenlenmesinde kullanılabilen, hızlı sayfalar üretebilen ve test edilmesi son derece kolay olan Angular’ın ikinci sürüme güncellenmesi tepkilere neden oluyor. Çünkü içine Microsoft tabanlı bir yeni dil olan typescript eklenince bir önceki sürüm ile uyumluluğunu kaybediyor. 

Öte yandan eleştiriler bir tarafa, Angular 2 Framework hem iOS hem de Android uygulama geliştiricileri için yepyeni olanaklar sunacağı kesin. Microsoft tabanlı yazılım dillerinin de destekleniyor oluşu ileriye yönelik önemli bir avantaj da oluşturuyor.

Angular 2 Framework, typeScript dilini kullanacağı içinde son derece önemli. Çünkü javascript’in hantallığından uygulama geliştiricilerini kurtarıyor. Özellikle bünyesinde javascript’in özelliklerini barındıran ve yazılan kodları düz javascript kodlarına çeviren TypeScript dili Microsoft’un tanıttığı yeni bir programlama dili. 

Microsoft Internet Explorer Sonlandırıldı

Microsoft Word Alternatifi Programlar

Microsoft Chromebook'u Ezdi!

YORUMLAR