Anonymous Bir Ay Boyunca Bankalara DDoS Saldırısı Yapacağını YouTube'dan İlan Etti

Anonymous Bir Ay Boyunca Bankalara DDoS Saldırısı Yapacağını YouTube'dan İlan Etti

Hacker grubu Anonymous Mayıs ayı boyunca dünya bankalarına DDoS saldırıları düzenleyecek. Grup bu tehdidin gerçek olduğunu dün Yunan bankalarında yaptığı saldırılarla da perçinlemiş oldu. Anonymous bu duyurusunu YouTube üzerinden yaptı.

Dün Yunan Merkez Bankasıyla duyurusunu gündeme koyan Anonymous’un hedefinde ABD, Irak, Pakistan, Çin ve İngiltere’nin olacağı grup tarafından duyuruldu. 30 günlük DDoS hack kampanyası başlığı altında yayınlanan Anonymous bülteninde, ülkelerin listesi yer alsa da hangi bankaların saldırıya uğrayacağı belirtilmiyor.  Anonymous bu tehdit ile ilgili bir de YouTube videosu yayınladı. Videoda küresel sistemlerin insanları sömürdüğünü, ne içeceğinden ne giyeceğine hatta ne seyredeceğine kadar kapitalist düzenin karar verdiğini söyleyen Anonymous, "Bankaların kazanmasına izin vermeyeceğiz" diyerek saldırılarını başlattıklarını açıkladı.

Bu videonun hemen adından Yunanistan Merkez Bankasına yapına saldırı dünya gündemine girdi. Anonymous’un hangi bankayı hangi sırayla çökertmeye çalışacağı bilinmiyor. Videoda da böyle bir bilgi yer almıyor. Bekleyip göreceğiz. 

Anonymous Facebook'a Saldıracak

DDoS Saldırılarından Kendimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Anonymous Hakkında Görüşlerinizi Değiştirecek 10 Anonymous Operasyonu

YORUMLAR