Anonymous DDoS Saldırılarını Yasal Hale Getirecek

Anonymous DDoS Saldırılarını Yasal Hale Getirecek

Pek çok devlet ve özel kuruluşa internet üzerinden saldırılar düzenleyerek protestolar gerçekleştiren Anonymous grubu, saldırı yöntemlerinden birisi olan DDoS saldırılarının protesto amaçlı olmaları halinde yasal hale gelmesini öneren tekliflerini ABD yönetimine sunmak üzere imzaya açtı.

Grubun DDoS konusunda yaptığı açıklamalara göre, DDos saldırıları web sitelerini gezerken arka arkaya sayfayı yenileme butonuna basmaktan farklı değiller ve bu nedenle yasadışı bir unsur barındırmıyorlar. Zira DDoS saldırıları oturma eylemleri ile benzerlik gösteriyorlar ve bir web sitesine giden trafiği büyük oranda yavaşlatıyorlar.

ABD yasal sistemine göre başkan Obama’nın bir teklifi değerlendirmeye alabilmesi için 20.000 adet imza gerekiyor ve grup şimdiye dek 2000 imzayı toplamış durumda. 6 Şubat’a kadar gerekli imzaların toplanması durumunda teklif bizzat başkan tarafından değerlendirmeye alınacak. 

Daha önce ABD’de silah yasalarının değiştirilmesine dair teklifler geçmişti ve ölçü birimlerinin metrik sisteme dönmesi için de yaklaşık 24.000 imza toplanmıştı.

Bilgisayarlara insan dilini öğretmeye çalışan adam hakkında her şey

YORUMLAR