Anonymous'tan IŞİD'e Yeni Bir Tokat Geldi

Anonymous'tan IŞİD'e Yeni Bir Tokat Geldi

Sanal dünyada yaptığı eylemlerle adından en çok söz ettiren hacker gruplarından olan Anonymous, terör eylemleriyle gündemde olan IŞİD'e yeni bir darbe daha indirdi. Hatırlanacağı üzere IŞİD'in geçtiğimiz günlerde Paris'te gerçekleştirdiği terör saldırısında yüzden fazla insan katledilmişti. Bu saldırıdan daha büyük kayıplara yol açan saldırılar Orta Doğu'da daha sık yaşanıyor olsa da Avrupa üzerinde gerçekleşen en büyük kaybın yaşandığı bu saldırı bir ilk olduğu için dikkat çekmiş, uluslararası basın ve sosyal medyada olay ses getirmişti. Genelde siyasi olaylara verdiği tepkilerle tanıdığımız Anonymous da Paris saldırısı karşısında harekete geçmiş ve adeta IŞİD'e sanal ortamda nefes aldırmamak için seferbes olmuştu.

Anonymous'un bu yolda kararlı olduğu geçtiğimiz hafta içinde yaptığı eylemlerle bir nevi kanıtlanmış oldu. Anonymous yaptığı saldırılar sonucunda Twitter üzerinde 20.000'e yakın IŞİD destekçisi hesabı hacklemişti. Ayrıca hacker grubu IŞİD'in nasıl hacklenebileceğine dair bir kılavuz da yayınlamıştı.

Anonymous bu sefer bir adım daha öteye gitti ve IŞİD'in operasyonlarını planlamak için kullandığı ana forumu hackledi. IŞİD daha önceki saldırılarda üyelerine VPN servislerinde kullandıkları ip numalarını sıkça değiştirmelerini öğütlemişti. Görünen o ki bu bile IŞİD'i Anonymous'un saldırılarından koruyamamış.

Android uygulama ve teknoloji dünyasında olan bitenleri anında takip etmek için Tooltapp indirebilirsiniz:

Facebook'un IŞİD'e Açtığı Savaş Fiyaskoyla Sonuçlandı

YORUMLAR