AOL'dan Google Reader Alternatifi

AOL'dan Google Reader Alternatifi

Google Reader ve alternatifleri arasındaki savaş yavaş yavaş kızışmaya başlıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Feedly kendi sunucularını kullanmaya başlayarak, bulut entegrasyonunu tamamlamış ve Google Reader kullanıcılarının otomatik olarak servislerini taşımalarına olanak tanımıştı.

Feedly'nin ardından bir diğer Google Reader alternatifi duyurusu da çok gecikmeden Digg tarafından geldi. 26 Haziran'da beta olarak kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan Digg Reader'da Feedly gibi Google Reader kullanıcılarını kendi tarafına çekmeyi planlıyor.

Ortalık bu kadar karışıkken bir diğer Google Reader alternatifi de AOL tarafından piyasaya sürüldü. AOL Reader adıyla duyurulan servisi kullanmak isteyen kullanıcılar öncelikle AOL hesaplarıyla giriş yaparak servisin beta sürümüne kayıt olmalılar. AOL Reader beta sürecine kabul edilen kullanıcılar hesaplarına giriş yaparak sonrasında isterlerse hesaplarını kolayca Facebook, Twitter veya Google hesaplarıyla bağlayabiliyorlar.

Şu an için beta aşamasında olan ve davetiye sistemiyle çalışan AOL'un haber okuyucusu kullanıcılar tarafından gerçekten büyük ilgi görmüş durumda. AOL Reader minimalist tasarımı ve Digg Reader'a olan benzerliğiyle de dikkat çekmekte. Genel olarak baktığımızda tüm kullanıcılara basit bir haber okuyucusu sunan AOL Reader, Feedly ile karşılaştırıldığında kullanıcılara gerçekten güçlü araçlar sunuyor diyemeyeceğim.

Eğer AOL Reader'ı denemek isterseniz aşağıdaki bağlantı aracılığıyla servisin beta kayıt sayfasına ulaşarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.

AOL Reader Beta Kayıt

24 Karat HTC One Satışta

YORUMLAR