Apple, Arama Sonuçlarında 32-bit Uygulamaları Göstermeyecek

Apple, Arama Sonuçlarında 32-bit Uygulamaları Göstermeyecek

Yarın düzenlenecek olan Apple WWDC Konferansı sırasında duyurulması muhtemel olan iOS 11 ile birlikte 32-bit desteğinin tamamen ortadan kalkması beklenirken, bunun ilk adımı App Store üzerinden atıldı. 

2013 yılında Apple işlemcilerini 64-bit destekleyecek şekilde güncellemişti. Buna rağmen 32-bit uygulamalar da bugüne kadar hiçbir sıkıntı çekmeden rahatça çalışabiliyorlardı. iOS 11 ile birlikte Apple'ın artık 32-bit desteğini keseceğini açıklaması beklenirken, buna dair ilk resmi adım App Store üzerinde yapılan bir değişiklikle atıldı ve 32-bit uygulamalar arama sonuçlarından çıkarıldı. 

Örneğin; Peggle Classic gibi 32-bit destekli bir uygulamayı mağazada arattığınızda uygulamaya ulaşamıyorsunuz; ancak uygulamanın bağlantı adresi daha önce sizde duruyorsa, bu bağlantı adresi üzerinden uygulamayı mağazada görebiliyor, hatta indirip kullanabiliyorsunuz. Kısaca daha önce satın aldığınız ya da kullandığınız uygulamaları, muhtelemen iOS 11'in çıkışına kadar kullanabileceksiniz. Daha sonrasında neler olabileceği henüz net değil. 

Bu değişiklerden en çok etkilenenlerin oyuncular olacağı da belirtildi. Herhangi bir uygulamayı ya da oyunu, 32-bit'ten 64-bit'e geçirmek geliştiricilerin zamanını alacağından, çoğunun eski, ya da popüler olmayan oyunlarını yenilemekten kaçınacaklarının altı çizildi. Yani sizin çok sevdiğiniz ama genel olarak sevilmeyen bir oyun varsa, zaman içinde oynayamayacaksınız.

Google Play Bu Kez App Store'u Geride Bırakmayı Başardı

Apple App Store'a Yorumlara Yanıt Verme Özelliği Geliyor

App Store Türkiye'ye Rekor Kur Zammı Yansıtılacak

YORUMLAR