Apple, Bu Konuda Kullanıcılarını Uyardı!

Apple, Bu Konuda Kullanıcılarını Uyardı!

Geçtiğimiz günlerde Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan bir karar çerçevesinde,bankaya onay verilmediği taktirde kredi kartları internet üzerinden kullanılamayacaktı. Apple da bu konuda kullanıcılarına bir uyarı e-postası göndermeyi ihmal etmedi.

iTunes servisinin kullanımı için gerekli olan kredi kartları konusunda kullanıcılarına e-posta gönderen Apple, 18 Ağustos itibarıyla onaylanmadığı sürece kredi kartlarının internette kullanılamayacağına dikkat çekti. Apple'ın kullanıcılarına gösterdiği önemi bir kez daha görebildik.

Kredi kartınızı internet alışverişlerine uyumlu hale getirmek için bankanızla iletişim kurmanız gerektiğini belirten Apple, bu konuda kendilerinin de destek vereceğini e-postada ifade etti.

Aslında yeni getirilen bu karar, kredi kartıyla alışveriş yapan tüm kullanıcıları ilgilendiriyor. Eğer bankanızdan hala onay almadıysanız, kredi kartıyla internetten alışveriş yapma imkanız maalesef şu an için bulunmuyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan bu kararın, internet dolandırıcılığına karşı kullanıcıları korumak adına yapıldığı söyleniyor.

Samsung Sonunda Apple'ı Sollamayı Başardı

Apple Yeni Fabrikasında Telefondan Farklı Bir Ürün Çıkartacak

YORUMLAR