Apple, Facebook ve Google'ı Hem Saldırgan Hem de Ahlaksız İlan Etti

Apple, Facebook ve Google'ı Hem Saldırgan Hem de Ahlaksız İlan Etti

Geçen haftaApple CEO’su Tim Cook iki dev yazılım şirketi Google ve Facebook'a ateş püskürdü, Cook satır arasında her iki şirketinde ahlaksızlıktan başka bir şey üretmediğini ifade etti.

Apple'ın CEO'su Tim Cook, Facebook ve Google’ı bencil olmakla suçladı. Cook her iki firmayı da tüketici düşmanı ve ahlaksız olarak niteledi.  Yaptığı açıklamada, Facebook ve Google gibi teknoloji firmalarının, müşterilerinin kişisel bilgilerini istismar ettiklerini iddia eden Cook, "Mahremiyetimiz birden çok yerde saldırıya uğruyor" dedi.

Tim Cook bir konferansta yaptığı konuşmada Silikon Vadisi'nde birçok teknoloji firmasının, müşterilerini kişisel bilgilerini almak ve saklamak konusunda ikna edip, bu bilgiler üzerinden milyarlarca dolar kazandıklarını da söyleyen Cook, bu firmalar tarafından yurttaşlık haklarının her gün ihlal edildiğini kaydetti.

Facebook ve Google’ın para kazanmak için müşterilerinden öğrenebilecekleri her kişisel bilgiyi bir şekilde aldıklarını ifade eden Apple CEO’su, "Apple olarak bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz. Apple olarak tüketicilerin kendi bilgilerini kendilerinin kontrol etmesine inanıyoruz. Apple, bu tür firmalardan olmak istemiyor'' dedi.

Tim Cook, Google’ın yeni fotoğraf hizmetini de yerden yere vurdu. Google’ın yeni fotoğraf hizmetiyle reklamın etkinliğini artırmak için aile resimlerini analiz ettiğini ve bunun Apple tarafından saptandığını söyledi.

Apple CEO'su Tim Cook 2014 Yılında Kaç Para Kazandı?

Tim Cook'a Göre Android Kullanıcıları Hızla Apple'a Geçiyor

Avrupa Komisyonu'ndan Google'ı Zor Duruma Düşüren 4 Soru

YORUMLAR