Apple İnteraktif Game of Thrones E-Kitabını Yayınladı

Apple İnteraktif Game of Thrones E-Kitabını Yayınladı

Günümüzün en çok ilgi gören televizyon yapımları arasında olan Game of Thrones dizisi milyonlarca hayrana sahip. Bu ilgi nedeniyle diziye hayat veren Game of Thrones kitapları da büyük ilgi görmüştü. George R.R. Martin tarafından yazılan kitaplar aslında bize dizide anlatılan hikayeden çok daha fazlasını sunuyor ve çok daha derin bir içeriğe sahip. Artık bu sürükleyici kitapları basılı versiyonlarının yanısıra dijital olarak da okumamız mümkün olabilecek. George R.R. Martin ve Apple, iBooks üzerinde Game of Thrones serisinin ilk kitabının e-kitap versiyonunu yayınladılar ve okuyucuların beğenisine sundular.

iBooks üzerinde yayınlanan dijital Game of Thrones kitapları sadece basılı kitapların birebir kopyası değiller. "Enhanced Edition" olarak adlandırılan bu dijital versiyonlar kitaplarda olmayan içeriklere yer vermekteler. Game of Thrones e-kitapları içinde interaktif haritalar yer alıyor ve okuyucular bu haritalar üzerinde yer alan bölgeler hakkında detaylı bilgilere sahip olabiliyorlar. Ayrıca kitapta yer alan kahramanların yaptıkları yolculuklar ve yaşadıkları maceralar da harita üzerinden takip edilebiliyor.

Game of Thrones e-kitaplarını okuyan okuyucular diledikleri zaman kitaplarda yer alan evler, aileler ve kahramanlar hakkında detaylı biyografilere ve açıklamalara ulaşabiliyorlar. Aile soyağaçları, aile simgeleri hakkında bilgiler bu ek içerikler arasında. Ayrıca George R.R. Martin'in yayınlayacağı serinin The Winds of Water adlı yeni kitabının özet kısmı da Game of Thrones e-kitabının içinde yer alıyor.

Şu an için Game of Thrones serisinin ilk kitabı e-kitap haline dönüştürülmüş durumda ve sadece Amerika gibi ülkelerde satışa sunuluyor. Fakat serinin popülerliği göz önüne alındığında Türkçe olarak yayınlanması büyük bir ihtimal. Önümüzdeki aydan itibaren her ay yeni bir Game of Thrones kitabı geliştirilmiş dijital versiyonuyla iBooks üzerinde yayınlanacak. İlk Game of Thrones e-kitabının Amerika iTunes bağlantısı ise burada:

Game of Thrones Android ve iOS Versiyonları Artık Ücretsiz İndirilebiliyor

YORUMLAR