Apple iOS 9 ve Mac OS X El Capitan Neden Cihazları Hızlandırmayacak?

Apple iOS 9 ve Mac OS X El Capitan Neden Cihazları Hızlandırmayacak?

Neden diye soracak olursanız, Apple hiçbir zaman cihazları hızlandırmak istemiyordu da ondan. Apple’ın sonuç olarak bir donanım şirketi olduğunu unutmamak gerekiyor. 

Doğal olarak her donanım şirketi gibi Apple’ın da amacı, var olan cihazları yenileriyle değiştirmek. Eğer 2011 model 13 inç 4 GB RAM’e sahip bir MacBook Pro’nuz varsa OS X El Capitan’a yükseltmiş olmanız size performans açısından bir şey kazandırmayacak. Sadece eski cihazınızda yeni bir OS X kullanıyor olacaksınız. Çünkü El Capitan’ın performans optimizasyonu SSD sürücülere göre yapıldı. Eski Mac cihazlarınızda SSD sürücüler kullanırsanız El Capitan’ın gerçek performansını da sahip olmanız mümkün.

Kısaca 10.0 Mavericks sürümünden El Capitana geçmek, eski Mac cihazlarınızda Photoshop CS4, Microsoft Office 2011, VLC, iTunes ya da Spotify gibi uygulamaları hızlandırabilir ancak bunlar da sizin ne kadar işinize yarar orası tartışılır. El Capitan’ın dokümanları 2 katı daha hızlı açacağı efsanesi tamamen donanımızın yenilenmesiyle doğru orantılı bir durum.

Bu da 2015 yılının son çeyreği ve 2016’nın yarısına kadar yeni Apple cihazların piyasaya yığılacağı anlamına geliyor. El Capitan yüklü gelecek olan bu cihazlari işletim sisteminin bütün nimetlerinden faydalanıyor olacaklar. 

Mac Kullanıcılarına Süper Haber, 8 Yıllık Cihazlar Bile El Capitan Kullanabilecek

Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

iOS 9'dan Mobil Hayata Renkli Farklılıklar Getiren Küçük Dokunuşlar

YORUMLAR